Amazon tarafından çekilecek Yüzüklerin Efendi dizisi için Gandalf’ın kadın karakter tarafından temsil edilmesi önerildi. Yüzüklerin Efendisi’nin sinema uyarlamasında yer alan aktris Robyn Malcom, erkek karakterler üzerinden ilerleyen üçlemenin aksine dizide Gandalf’ın bir kadın olarak tasvir edilmesini önerdi.

İki yıl önce Yüzüklerin Efendisi’nin küresel televizyon haklarını satın alan Amazon, ön-yapım aşamasının başladığını ve bunu Auckland’daki çekimlerin izleyeceğini duyurdu. ABD merkezli teknoloji devi Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine Yeni Zelanda’da önümüzdeki aylarda başlanacağını açıkladı. Dizinin en az bir milyar dolarlık bütçesiyle bugüne kadarki en pahalı yapım olacağı belirtiliyor. İngiliz edebiyatçı J.R.R Tolkien’in epik fantezi romanından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi filmleri de Yeni Zelanda’da çekilmişti.

ADAY ÖNERDİ

Cinemablend‘de yer alan habere göre Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’de (The Lord of the Rings: The Two Towers) rol alan aktris Robyn Malcolm dizi için bir öneri getirdi. Oyuncu, daha çok erkek karakterler üzerinden ilerleyen orijinal Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin aksine Gandalf’ın bir kadın olarak tasvir edilmesi gerektiğini belirtti. Yeni Zelandalı Malcolm, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’de, J.R.R. Tolkien’in kitabında yer almayan ancak film için senaryoya eklenen Morwen adlı karakteri canlandırıyor.

Malcolm’ın orijinal üçlemede usta oyuncu Ian McKellen’ın canlandırdığı Gandalf rolü için kadın oyuncu adayları da var. Oyuncu aralarında Whoopi Goldberg, Alfre Woodard, Ann Ogbomo ve Judi Dench gibi isimlerin bulunduğu bu önerileri Instagram hesabından paylaştı.

(Independent Türkçe)

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

“Netflix filmi çekeceğim” deyip 14 milyon dolarlık soygun yaptı