İçerik ve üretilen eserlerin kalitesinin arttırılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, bilgi, birikim paylaşılması ve daha birçok sorunun üstesinden gelebilmek adına’ Yönetmenler Birliği (YÖN-BİR) kuruldu.

Yönetmen Altan Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilk toplantılarını 11 Mayıs Cumartesi günü yapacaklarını duyurdu. YÖN-BİR’de son dönemlerde yönettiği dizi ve filmlerle öne çıkan Onur Saylak da yer alıyor.

Bildiride şu ifadelere yer verildi;

“Bizler; Sinema ve Televizyon sektöründe hizmet veren Yönetmenler olarak; içerik ve üretilen eserlerin kalitesinin arttırılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, bilgi, birikim paylaşılması ve daha birçok sorunun üstesinden gelebilmek adına, diğer sektör oluşumları ile birlikte sürdürebilir, uygulanabilir, öneriler çözümler üretmek kapsamında YÖNETMENLER BİRLİĞİ’ni (YÖN-BİR) oluşturduk.

11 Mayıs 2019 Cumartesi günü büyük bir katılımla sektöre hizmet veren yönetmenler olarak bir araya gelip ilk toplantımızı gerçekleştireceğiz ve mesleğimiz adına bu yoldaki önemli adımı atmış olacağız. Bir olmak, birlik olmak adına, haberi olmayan tüm meslektaşlarımızın bu oluşuma katılarak destek vermelerini bekliyoruz.” (DUVAR)

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR