47. İstanbul Müzik Festivali “Yarının Kadın Yıldızları”nı keşfetmeye devam ediyor! Yarının Kadın Yıldızları için başvurular 29 Mart Cuma güne kadar uzatıldı.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na, yurtdışında bir müzik okulundan lisans veya lisansüstü seviyesinde kabul alan, yurtdışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabilecek.

KAZANANLAR 22 NİSAN’DA AÇIKLANACAK

Başvurular, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyanist ikili Ufuk & Bahar Dördüncü, klarnet sanatçısı Ayşegül Kirmanoğlu ve besteci Özkan Manav’dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Genç kadın müzisyenler, destek fonuna başvurularını 29 Mart Cuma gününe kadar destekbasvuru@iksv.org  adresinden yapabilir. Desteğe hak kazanan kadın müzisyenler ve konser programı seçici kurul kararını takiben 22 Nisan 2019 Pazartesi günü açıklanacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR