vizyondabuhafta

Özlem Özgür Özcan / [email protected]

Bu hafta vizyona beklediğimiz filmlerden olan Woody Allen filmi “Mantıksız Adam” giriyor. Daha çekimleri başlamadan konuşmaya başladığımız filmin başrollerinde Emma Stone ve Joaquin Phoenix yer alıyor. Mantıksız Adam’ın yanı sıra bu hafta taptaze 6 film daha girecek. Gerilim severler “Korku Terapisi” ve “Yanlış Kapı” ile saç diplerine kadar gerilirken, sinemanın maceraperestlerini “Tehlikeli Yürüyüş” ile adrenalin dolu dakikalar bekliyor.

Woody Allen’ın Mantıksız Adam’ı bizimle!
Woody Allen yepyeni filmi ile bu hafta bizlerle. Çekilmeye başladığı günden beri merak uyandıran film hayat enerjisini kaybetmiş bir felsefe öğretmeninin, sınıfın en parlak ögrencisi olan Jill’in ve mutsuz bir kadın olan Rita’nın aralarında geçen “Mantıksız” ilişkiyi anlatıyor. Kim daha çok dibe çökecek bakalım!

Mantıksız Adam

mantiksizadamSon dönemlerde yaşamaktan zevk alamayan, duygusal olarak dibe vurmuş bir felsefe profesörü olan Abe, yaptığı hiçbir şeyle fark yaratamadığına inanmaktadır. Profesör Abe Lucas duygusal anlamda dibe vurduğu bir dönemde küçük bir kasabaya taşınır ve buradaki üniversitede ders vermeye başlar. Dersini alan gençlerden biri olan Jill Pollard sınıfın en parlak öğrencisidir ve zamanla ikisi arasındaki arkadaşlık ilerler. Jill, sevgilisi Roy ile uzun süredir mutlu bir birliktelik yaşasa da Abe’i çekici bulmaktan kendini alamaz. Abe ve Jill birlikte vakit geçirdikleri günlerden birinde bir yabancının konuşmasına kulak misafiri olurlar. Rita Richards, aynı üniversitede hocalık yapan, mutsuz bir kadındır. Abe Rita’nın anlattıklarından fazlasıyla etkilenir ve kendisi de dahil birçok kişinin hayatını derinden etkileyecek bir karar alır.

Başrollerinde Emma Stone ve Joaquin Phoenix’i izlediğimiz filmin oyuncu kadrosunda Jamie Blackley, Betsy Aidem, Ethan Phillips ve Paula Plum gibi isimler bulunuyor.

Keanu Reeves’ten açık kapı
Bu hafta vizyona giren bir diğer film de “Yanlış Kapı”. Yine uzun zamandır beklediğimiz, baş rolünde Keanu Reeves’in yer aldığı film gerilim tadında. Gerilim tutkunlarını “Yanlış Kapı”nın yanısıra “Korku Terapisi” de salonlarda bekliyor.

Yanlış Kapı

Ama bazı kapılar asla açılmamalı
yanliskapiBaşarılı bir mimar olan Evan, eşinin ve çocuklarının evde olmadığı bir haftasonu civarda kaybolan masum görünüşlü iki genç kızın kapısını çalması ile kabus gibi bir hafta sonu yaşayacak ve hayatı alt üst olacaktır.
Hostel’in Yönetmeni Eli Roth, Keanu Reeves’a 09Ekim’de kapıyı açtırıyor. Filmin oyunculuklarını ise Keanu Reeves, Lorenza Izzo, Ana de Armas üstleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

Regression: Korku Terapisi

korkuterapisiFilm, 1990 yılında Minnesota’da geçiyor. Dedektif Bruce Kenner, babası John Gray’i çok korkunç bir suçla itham eden Angela’nın başına gelen olayı araştırmaktadır. John hiç kimsenin beklemediği bir şekilde, olayı hatırlamasa da suçunu kabul eder. Tanınmış psikolog Dr. Raines anılarını canlandırmak için John’a yardımcı olur ve birlikte ülke çapında, dehşet verici bir olağanüstü bir gizemi ortaya çıkarırlar.
Şili doğumlu ünlü yönetmen Alejandro Amenábar’ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Emma Watson ve Ethan Hawke paylaşırken kadroda ikiliye David Thewlis, Aaron Ashmore ve Devon Bostick eşlik ediyor.

 

 

 

 

Yerli Yerinde Komedi!

Bu hafta vizyona giren komedi filmler yerli yapım. Türkiye’nin sevilen dizilerinden “Geniş Aile” film olarak seyirci ile buluşuyor. Ali Sunal’ın baş rolde olduğu “Hayat Öpücüğü” de bu hafta beyaz perdede yerini alıyor.

Geniş Aile: Yapıştır!

genisaileBabaannesi Hafize’nin hastalanması üzerine tedavi için yeterli parayı bulmaya çalışan Cevahir’in eline bir define haritası geçer. Cevahir’in belalısı Koyu Bilal haritanın yarısını kaparak haritanın gösterdiği yere, Ayvalık’a doğru yola çıkar. Cevahir de Ulvi ile beraber Ayvalık yoluna düşer. Heyecan ve macera dolu bir define arayışına dönüşen yolculukta hepsi, kendilerini hiç beklemedikleri durumların, olayların ve belaların içinde bulurlar.

Televizyon ekranlarının en sevilen, uzun soluklu projelerinden biri olan Geniş Aile dizisinin sinema filmi olan yapımda, kadro büyük ölçüde korunuyor. Komedi türündeki filmin yapımcılığını Barakuda Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda dizide olduğu gibi Ömer Uğur oturuyor. Senaryo ise Cüneyt İnay’a ait.

 

 

 

Hayat Öpücüğü

hayatopucuguMaceradan ve hastalıktan ölesiye korkan Metin bir gün yaşam dolu Hayat adında bir kadına rastlar. Kavgalarla başlayan ilişkileri bir hayat öpücüğü gibi ikisinin de hayatını değiştirir ve Metin bu aşk sayesinde yaşamanın hayatta kalmaktan daha fazlası olduğunu öğrenir. Yaşamı böylesine çok seven ve yaşamdan böylesine korkan bu iki insan bütün imkânsızlıklara rağmen birlikte mutlu olmayı becerebilecekler midir, hayata tutunabilecekler midir?

BKM yapımcılığında izleyici karşısına çıkan filmin yönetmenliğini Şenol Sönmez üstlenirken oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Hatice Şendil, Ayda Aksel, Ahmet Saraçoğlu, Janset ve Zerrin Sümer gibi isimler bulunuyor.

 

 

 

 

Adrenalin severler sinemaya!
Bu hafta vizyona giren filmler arasında macera türünde iki film yer alıyor. Aynı zamanda biyografi özelliği taşıyan “Tehlikeli Yürüyüş” ile Fransız ip cambazı Philippe Petit’in maceralarına tanıklık ederken bir yandan da “Ejder Kılıcı” ile Çin İmparatorluğu’na kısa bir seyehat sinema severleri bekliyor.

Tehlikeli Yürüyüş

tehlikeliyuruyusFilm, Phillippe Petit adlı Fransız gösteri ustasının, New York’taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasına gerdiği ip üzerinde yürüyüşünün hikâyesini anlatıyor. Oniki kişi ayda yürüdü. Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki büyük boşluktaysa sadece bir kişi yürüyebildi. Philippe Petit, çılgın planını gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy ve bir avuç insanın yardımıyla gerçekleştirdi.

Yönetmenliğini Geleceğe Dönüş serisinden tanıdığımız Robert Zemeckis’in üstlendiği yapımın senaryosu Philippe Petit’nin “To Reach the Clouds” adlı otobiyografik kitabından uyarlandı. Filmin başrolünde Joseph Gordon-Levitt yer alırken kadroda kendisine Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale ve Ben Schwartz eşlik ediyor.

 

 

 

Ejder Kılıcı

ejderkiliciGeneral Lucius önderliğindeki Romalı büyük bir lejyon ordusu Publius’u, hain kardeşi Tiberius’dan korumak için uzak doğuya gelmiştir. General Lucius, Batı Bölgesi İpek Yolu Koruma Ordusu’nun kumandanı Huo An’e karşı savaşır. İkisi de ihanete uğramıştır ve birbirlerinin büyük saygısını kazanırlar. Huo An, ülkesini korumak ve üzerindeki hain damgasını temizlemek için 36 farklı etnik gruptaki savaşçıları biraraya toplar.

Çin sinemasının en yüksek bütçeli yapımı olma özelliğini taşıyan Ejder Kılıcı, zengin oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Filmde Jackie Chan, John Cusack ve Adrien Brody’nin yanı sıra ülkemizden de bir isim olan oyuncu Emrah Yılmaz yer alıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • TELEVİZYON

Netflix ve Berkun Oya işbirliğinde hayata geçecek dizinin çekimleri başladı!