Vizyona bu hafta neler var?  Bu hafta ağırlıklı olarak yabancı yapımları izleyeceğiz. Creed II: Efsane Yükseliyor, Lanetli Sular, Replikalar, Robin Hood, Ralph ve Internet vizyona girdi. Yazar Haruki Murakami’nin kaleme aldığı 10 sayfalık bir kısa hikayeden beyazperdeye uyarlanan “Şüphe” haftanın merakla beklenen yapımlarından. Tek Türk yapımı ise Dalavere… İşte vizyonun en yenileri;

ROBIN HOOD

Nefes kesici temposundan uzaklaşmayan Robin Hood, çaresiz ihtiyacı olan çalkantılı bir şehrin karanlık, zorlu kahramanı olan ikonik kanun kaçağını yeniden canlandırıyor. Robin savaşlar sebebiyle sertleşmiş bir mücadelecidir ve onun Faslı komutanı, yozlaşmış İngiliz tahtına karşı cesur bir ayaklanma başlatır. Film gerilim, aksiyon – macera, savaş alanı patlamaları, akıl alıcı dövüş koreografileri ve zamansız bir romantizm içeriyor. Otto Bathurst’un yönettiği ve Taron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohn ile Eve Hewson rol alıyor.

LANETLİ SULAR

Georges Padey’in yönettiği ve Itziar Martinez, Dennis Mencia, Raul Walder ile Sean Ormond’un oynadığı Lanetli Sular, Sara’nın öyküsü. Sara çok sevdiği bir arkadaşını ziyarete gider. Mevsim yaz olduğu için sıcaktan bunalır ve serinlemek için arkadaşının havuzuna girer. Bir müddet yüzdükten sonra arkadaşının evindeki yüzme havuzunda tuhaf bir yaratık tarafından aniden saldırıya uğrar. Kısa süre sonra suyla temas eden herkesin tehlike içinde olduğunu keşfeder. Sonunda çaresiz kalır ve derinlerde gizlenen korkutucu, mistik ve kötü niyetli olan yaratıkla yüzleşmeye doğru sürüklenir.

CREED II: EFSANE YÜKSELİYOR

Steven Caple Jr.’un yönettiği ve Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson ile Phylicia Rashad’ın oynadığı Creed II: Efsane Yükseliyor sürükleyici bir film. Filmin konusu özetle şöyle: Adonis, Rocky Balboa’yla çalışmak üzere Philadelphia’ya gelmiş, aşkı ve başarıyı bulmuş, kısa sürede ağır sıklet şampiyonluğu arenasındaki yerini almıştır. Adonis, kendisini zirvede hissetmesi gerekirken, dünyanın kendisine sunduğu kabullenmeyle ilgili şüphelerle boğuşmaktadır. Genç boksör, henüz en iyi dövüşünü ortaya koyup koymadığını, dünya şampiyonluğuna layık olup olmadığını merak etmektedir.

REPLİKALAR

Hollywoodûn ünlü oyuncusu Keanu Reeves’in yeni filmi Replikalar vizyonun merakla beklenen yapımlarından. Reeves bu kez eşi ve çocuklarının travmatik bir şekilde kaybeden parlak bir bilim adamı olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Will Foster’ın (Reeves) ailesini geri getirme çabasını izleyeceğiz. Porto Rico’da çekimleri yapılan Passenger ve Transformers filmlerinin yapımcılarına ait olan film önümüzdeki yıl gösterime girecek. Jeffrey Nachmanoff’un yönettiği filmde Reeves’e Alice Eve, Thomas Middleditch ile Emily Alyn Lind eşlik ediyor.

DALAVERE

Hasan Göktaş’ın yönettiği ve Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar ile Abidin Yerebakan’ın oynadığı Dalavere yukarıda da belirttiğimiz gibi haftanın tek Türk yapımı. Filmin konusu ise şöyle: “Zeytinburnu’nda, eniştesi Münir’le ortak bir araba kiralama şirketi işleten Baybars’ın kurnazlıklarla geçen yaşamı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir. Çalınan arabalarını bulmak ve hırsızlara dersini vermek için İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in, bir mafya değiş tokuşunun arasında kaldığından haberleri yoktur. Olay anlaşıldığında ise otelde meydana gelen türlü yanlışlıklar, işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir.”

ŞÜPHE

Yazar Haruki Murakami’nin kaleme aldığı 10 sayfalık bir kısa hikayeden beyazperdeye uyarlanan “Şüphe” Murakami severlerin merakla beklediği filmlerden. Chang Dong Lee’nin yönettiği ve Ah In Yoo, Steven Yeun, Jong Seo Jeon ile Soo Kyung Kim’in oynadığı Şüphe’de yarı zamanlı kurye olarak çalışan ve  arada sırada da yazarlık yapan Jongsu bir teslimat sırasında eski komşusu olan Haemi’yle karşılaşır. Haemi genç adama, Afrika’ya seyahat edeceğinden söz eder ve yokluğunda kedisine göz kulak olmasını rica eder. Haemi, Afrika seyahatinden döndüğündeyse, Jongsu’yu Kenya’da rastladığı esrarengiz bir adam olan Ben’le tanıştırır. Bir gün Ben Jongsu’ya sahip olduğu şaşırtıcı ve tuhaf bir hobiden bahseder.

RALPH VE INTERNET

Ralph ve Internet, büyük ekran video oyununun kötü adamı Ralph ve O’nun uyumsuz dostu Vanellope von Schweetz’e merhaba diyor. Bu macerada, Litwak’ın oyun salonunu geride bırakarak, internetin keşfedilmemiş, genişlemiş ve hızlı tempolu dünyasının içine dalıyorlar ki bu macera kime sorduğunuza bağlı olarak, inanılmaz derecede şaşırtıcı, heyecan verici ya da oldukça eziyetli olabilir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR