Verdi’nin son başyapıtı , “Falstaff” Operası, İstanbul prömiyerini dün akşam yaptı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Kadıköy Süreyya Operası’nda sahnelenen eserde, aşk, para, hırs, entrika gibi insani duyguların karmaşasında, dünyadaki  herşeyin büyük bir şakadan ibaret olduğu vurgulanıyor.

Büyük merakla beklenen ve prömiyerinde yoğun seyirci ilgisi ile karşılanan “Falstaff ” Giuseppe Verdi’nin son başyapıtı olması özelliğini taşıyor.14.yy’da İngiltere’sinde geçen eserde, Shakespeare’in yarattığı en eğlenceli karakterlerden biri olan şişman çapkın Falstaff’ın , aynı anda evli ve iki iyi dost olan Alice Ford’u ve Meg Page’i baştan çıkarmaya çalışması ile zincirleme olaylar başlıyor. İtalyanca olarak seslendirilen eserin rejisörlüğünü Renato Bonajuto üstlenirken, Orkestra Şefliğinde Roberto Gianola ve Can Okan dönüşümlü olarak görev alacaklar. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’a ait. Eserin koro şefi ise Paolo Villa.

Işık Belen, Kevork Tavityan, Caner Akgün, Alper Göçeri, Murat Güney, Caner Akın, Ahmet Baykara, Çağrı Köktekin, Can Reha Gün, Engin Yavuz, Göktuğ Alpaşar, Ali Haydar Taş, Şebnem Ağrıdağ, Ayşe Sezerman, Deniz Yetim, Dilruba Akgün, Özgecan Gençer, Sevim Zerenaoğlu, Aylin Ateş , Deniz Likos, Nesrin Gönüldağ, Barbora Fritscher Hitay ,Elif Tuğba Tekışık eserde dönüşümlü olarak yer alıyorlar.
Eser, 10-11-13-14-21-24-25 Nisan 2018 Kadıköy Süreyya Operası’nda sahnelenmeye devam edecek

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR