Kitap kurtlarının merakla beklediği o mevsim geldi… TÜYAP tarafından düzenlenen 38. İstabul Kitap Fuarı dün kapılarını açtı! Peki TÜYAP TÜYAP Kitap Fuarı ücretli mi, TÜYAP Kitap Fuarı’na nasıl gidilir? Hangi yayınevleri ve etkinlikler var? İşte 38. İstanbul Kitap Fuarı’na dair merak edilen detaylar…

TÜYAP tarafından İstanbul Büyükçekmece’de düzenlenen ve her yıl yüzbinlerce kitapseveri ağırlayan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı 2 Kasım Cumartesi günü kapılarını açıyor… Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak. 

TÜYAP KİTAP FUARI ÜCRETLİ Mİ?

Fuara gitmeye hazırlanan kitapseverlerin en çok araştırdığı konulardan biri ise ücretler… Peki giriş ücreti ne kadar? Girişin öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 10 TL’dir. Aynı biletle eş zamanlı düzenlenen ARTİST / İstanbul Sanat Fuarı’nı da ziyaret edebilirsiniz.

TÜYAP KİTAP FUARINA NASIL GİDİLİR?

38. İstanbul Kitap Fuarı’nın düzenlendiği  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne metrobüs ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz… Adres:  Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu cad. No:9/1 Büyükçekmece / İSTANBUL

METROBÜS İLE ULAŞIM

METROBÜS İle Söğütlüçeşme – Beylikdüzü hattını kullanarak fuar alanına ulaşabilirsiniz. Fuar merkezi Beylikdüzü son durakta bulunmaktadır.

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız.

TÜYAP KİTAP FUARI’NDA HANGİ ETKİNLİKLER VAR?

Fuarda bu yıl 9 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek. 10 Kasım’a kadar sürecek fuarda imza günlerinden panellere, sanat fuarından şiir dinletilerine kadar yüzlerce kültür etkinliği izleyicileri bekliyor.

Etkinlik programının tamamını linkten okuyabilirsiniz…

TÜYAP’TA HANGİ YAYINEVLERİ VAR? HANGİ YAYINEVİ KAÇINCI STANDDA?

Tüyap Kitap Fuarı’nı gezerken ziyaretçilerin en merak ettiği konulardan biri ise özelikle ziyaret etmek istedikleri yayınevlerinin hangi standda yer aldığı… Malum fuar oldukça büyük. Kalabalığı da göz önünde bulundurduğunuz zaman bazı yayınevleri standlarını hiç göremeden geçme ihtimaliniz de var. Peki hangi yayınevi kaçıncı standda? Fuarın haritasını sizin için çıkardık.. Detayları bu linkten okuyabilirsiniz...

SANAT FUARI ARTİSTİ’İ GÖRMEYİ UNUTMAYIN!

Yarın başlayacak TÜYAP 38. İstanbul Kitap Fuarı sanatseverleri de buluşturuyor.. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Kitap Fuar’na paralel olarak düzenlenen 29. İstanbul Sanat Fuarı’yla ziyaretçilerini ağırlayacak.

ARTİST 2019, 7 no’lu ana salonunda pek çok galeriyle birlikte Faust teması kapsamında büyük bir projeye; 8 no’lu salonda ise bağımsız genç sanatçılara ev sahipliği yapacaktır. ARTİST 2019 toplamda 12 bin metrekareyi aşkın iki salonunda dokuz gün boyunca sanatseverlerle yüzlerce sanatçının işlerini buluşturmaya hazırlanıyor.

29. İstanbul Sanat Fuarı hakkında detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz…

(sanatindibi.com)

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR