Türk yapımı “Nebula” filmi, Sibirya’da ilk filmlerin yarıştığı Uluslararası Ateş Ruhu Festivali 2019’dan ödülle ayrıldı!

Bu yıl yirmiye yakın ülkenin konuk olduğu, 17’ncisi düzenlenen Ateş Ruhu Festivali,  Rusya Sibirya’da Hantı-Mansiysk şehrinde gerçekleşti.

Festival kapsamında gerçekleşen gösterimi ile Sibirya’da büyük beğeni toplayan “Nebula”, festivalde ‘En İyi Uluslararası İlk Film’ kategorisinde yarışarak ikinci büyük ödül olan ‘Silver Taiga’ya hak kazandı. Festival, film eğitimi ve sinema endüstrisindeki gelişime ve dünya kültürlerinin entegrasyon sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

DOĞA İNSAN UYUMUNU SORGULUYOR

İnsanı ve insanın etrafını kuşatan tabiatla olan ilişkisini irdeleyen “Nebula”, çocukken ölü bir at bulan Hay’ın yetişkinliğine kadar doğa-insan uyumunu sorgulamasını konu ediniyor. Yönetmen Tarık Aktaş, “Nebula” filmi ile 71. Locarno Film Festivali’nde Türkiye’den ilk kez ‘En İyi Yeni Yönetmen’ ödülüne layık görülmüştü. Filmde Barış Mert Bilgi, Ali Yavuz Ilman, Ömer Bora, Serkan Aydın, Dilara Topuklular, Hasan Türker, Serkan Özsalgıncı, Mümin Süren gibi isimler yer alıyor.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR