2019’un en çok konuşulan filmlerinden The Irishman’in usta yönetmeni Martin Scorsese konuştu… Scorsese Netflix üzerinden yayımlanan filmi için izleyicilerden bir ricada bulundu:  “Tavsiyem şudur ki, lütfen bunu telefondan izlemeyin. Bir iPad, büyük bir iPad belki olabilir.”

Robert de Niro, Al Pacino gibi efsaneleri buluşturan Oscar adaylığına kesin gözüyle bakılan The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese eleştirmen Peter Travers’ın YouTube üzerinden yayınlanan programına konuk oldu. Soruları yanıtlayan usta yönetmen “Biliyorum biraz uzun, ayrıca kalkmanız, banyoya gitmeniz ve bunun gibi şeyler yapmanız lazım; anlıyorum. Ama aynı zamanda evdeyken film gecesi ya da film öğleden sonrası yaptığınızda da bence telefona cevap veremeyeceğinizi ya da çok fazla yerinizden kalkamayacağınızı düşünürseniz, bu işe yarayabilir” dedi.

BÜYÜK PERDEDE İZLEMENİZİ İSTERİM

Filmin dijital içerik platformu Netflix üzerinden yayınlanmasına da değinen Scorsese “Tercihen, bir sinemaya gitmenizi ve The Irishman’i başından sonuna kadar büyük bir perdede izlemenizi isterim. Eğer benim filmlerimden birini ya da pek çok filmi izlemek isterseniz tavsiyem şudur ki, lütfen bunu telefondan izlemeyin. Bir iPad, büyük bir iPad belki olabilir. Bunu, ‘Ben yaptım’ diye söylemiyorum” diye konuştu.

The Irishman fiminin konusu nedir?

The Irishman’de Robert De Niro, İkinci Dünya Savaşı’na katılıp dönüşte mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ı canlandırıyor. Al Pacino, Amerikan sendika lideri Jimmy Hoffa rolünde. Joe Pesci ise mafya üyesi Russell Bufalino rolünde izleyici ile buluşuyor. The Irishman’in konusu Netflix tarafından şu özetle duyuruldu:

Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin rol aldığı Martin Scorsese imzalı  The Irishman’de 2. Dünya Savaşı sonrası Amerika’daki organize suç dünyası, gazi, dolandırıcı ve 20. yüzyılın en azılı isimlerinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın gözünden anlatılıyor. Onlarca yıllık bir süreci anlatan film, Amerikan tarihindeki çözülememiş en büyük gizemlerden biri olan efsanevi sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolma hikâyesini de ele alıyor. The Irishman, zleyicileri organize suç dünyasının gizli koridorlarında, bu dünyanın nasıl işlediğini, rekabetleri ve ana akım politikayla bağlantılarını gözler önüne seren muazzam bir yolculuğa çıkarıyor.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR