tenkedilince

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali başladı. Bu yıl 11.kez düzenlenen festivalde bugün yepyeni bir yapım daha seyirciyle buluşacak. Geçen yıl Odensa ile sinemaya adım atan genç yönetmen Serdar Önal, Ömer Çapoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film ile festivalde karşımıza çıkıyor.

Senaryosu da Önal ve Çapoğlu’na ait olan filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Rıfat Şungar, Cihat Duman, Eylem Kaptan, Cemil Özyurt, Mehmetcan Kaya, Nuran Özkan, Hazal Ulukurt, Süreyya Güzel, Elanur Zunun gibi isimler yer alıyor.

18 Mart Çarşamba günü saat 13.00’te ilk kez seyirciyle buluşacak filmin konusu ise şöyle;

Harun, evlenmeyi düşündüğü sevgilisi tarafından terk edilir ve terk edilmenin getirdiği sarsıntıyla sokaklarda dolaşırken bir film satıcısına rastlar. Film satıcısı ise verdiği filmlerle insanları mutlu etmeye çalışan, aynı zamanda da kendi içsel yolculuğu olan bir kişidir. Wong Kar Wai filmlerinden çok etkilenen Harun, filmdeki karakterler gibi yaşamaya başlar.

Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Filmi yarınki gösterimin ardından 23 Mart Pazar akşamı saat 20.30’da festival kısaları bölümünde izlenebilir.