2010’dan beri özellikle alternatif müzik severlerin durak noktalarından olan Salon’da yeni sezon 21 Eylül’de başlıyor!

Yeni sezonunda müziğin farklı tonlarına yer ayırırken takipçilerine de şimdiden ajandalarına alacakları dopdolu bir program sunuyor. Salon’un yeni sezon konserlerinin biletleri 8 Ağustos Perşembe günü satışa çıkıyor. 2019-2020 sezonunda Salon’un 10. yılına özel Lale Kart ile Salon etkinliklerinde 1 bilet alana 1 bilet bedava kampanyası uygulanacak.

Steve Gunn ile Salon’da indie-folk gecesi Avustralya’nın sıcak iklimini, 60’ların saykedelik pop’uyla günümüze uyarlayan grup: Babe Rainbow Salon’un ilk konukları arasında.

İsviçreli elektro pop ikilisi Elvett Türkiye’de ilk defa Salon’da konser verecek. Mama ve Man isimli iki tekli sığdırdıkları 2018 yılının ardından, şarkılarında yaşattıkları yoğun duyguları 27 Eylül’de Türkiye’de verecekleri ilk konserleriyle Salon’da yaşatacaklar.Hollandalı ikili Stijn Hosman ve Hessel Stuut ikilisinin tarafından kurulan Polynation ise 28 Eylül’de sahnede olacak.

SEZON BOYU DOYASIYA MÜZİK

Salon tüm sezon boyunca; saksafonu, synthesizer’ı ve güçlü sesiyle elektronikayı cazla harmanlayan Londralı sanatçı ve prodüktör Laura Misch, 70’lerden günümüze, kozmik cazın öncülerinden biri olan ABD’li multi-enstrümantalist saksafoncu, besteci Idris Ackamoor ve kült projesi The Pyramids, geçtiğimiz sezon Türkiye’deki ilk ziyaretinde Salon sahnesine konuk olan ve kısa bir aradan sonra bir kez daha hayranlarıyla buluşacak olan, akordeonun deneysel, alışılmadık ve kesinlikle büyüleyici yüzünü yansıtan üretimleriyle, İsviçreli akordeon sanatçısı Mario Batkovic’in de bulunduğu konuklarıyla farklı tınılara kulak vermek isteyenleri Beyoğlu’ndaki mekanında ağırlayacak.

Salon programı Ekim ayında Şilili krautrock, saykedelik pop ekibi Föllakzoid, 80’lerin synth-pop standartlarını, standart tanımayan elekktro-pop algısıyla modernize eden Yunan şarkıcı ve şarkı yazarı Σtellaile devam edecek.

Kasım ve Aralık aylarında ise İsviçreli müzisyen ve oyuncu Thomas Kuratli‘nin katmanlı elektronik müzik projesi Pyrit, müzikseverlere sofistike bir indie pop bayramı yaşatan Ekvadorlu şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve yapımcı Helado Negro, piyanoyu, “kendi iç dünyasını en iyi şekilde yansıtabildiği enstrüman” olarak tanımlayan İtalyan müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi Fabrizio Paterlini, caz ve elektronik müzik arasındaki sınırları bulanıklaştıran yapımcı, besteci ve davulcu Makaya McCraven, de müzik tutkunlarının İstanbul’daki buluşma noktası Salon’da dinleyicinin karşısında olacak.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • MÜZİK

Dmlll’in ikinci albümü ”Stories from a Cruel Planet” Amerika’da yayınlandı

  • MÜZİK

Gökhan Özoğuz’dan Norm Ender eleştirisi: “Ben geldim, ayrılın falan…”

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Coldplay yeni şarkı listesini gazete ilanıyla paylaştı