Pink Floyd grubunun efsane basçısı ve solisti Roger Waters; İsrail’in Tel Aviv kentinde yapılacak olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda sahne alması karşılığında 1,5 milyon dolar kazanacak olan Madonna’ya kararından vazgeçmesi için çağrıda bulundu.

NTV’de yer alan habere göre; Eurovision organizatörlerini yarışmayı İsrail’den başka yerde yapmaya zorlaması için başlatılan açık mektuba imza atan İngiliz kültürel figürler arasında yer alan Rogers Waters, iki şarkı söyleyeceği Eurovision performansı karşılığında 1,5 milyon dolar kazanacak olan Madonna’ya bir mektup yazarak bu yıl Tel Aviv’de düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki konserini iptal etmesini istedi.

İŞGALİ MEŞRULAŞTIRMA!

Roger Waters “Son zamanlarda İsrail’de konser veren müzisyen arkadaşlarımın bazıları bunu köprüler inşa etmek ve barış talebini güçlendirmek için yaptıklarını söylüyor. Saçmalık! İsrail’de konser vermek karlı iş ama bu, işgalin, ayrımcılığın, etnik temizliğin, çocukların hapsedilmesinin ve silahsız eylemcilerin katledilmesinin meşrulaştırılmasına hizmet ediyor” dedi.

Dünya çapında 140 sanatçı, İsrail’de yapılacak 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nın boykot edilmesine karşı ortak bildiri de yayımlamıştı.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR