Dünyaca ünlü ABD’li yönetmen Quentin Tarantino sinemaya veda etmeye hazırlanıyor. Tarantino son bir film daha çektikten sonra kariyerini noktalamayı planladığını belirterek, “Son filmimin ne hakkında olacağını henüz bilmiyorum. Çektiğim tüm filmleri özetleyen devasa bir ‘süper film’ olmasını istiyorum” dedi.

İki Oscar ve Altın Palmiye ödüllü yönetmen, senarist Quentin Tarantino kariyerini noktalayacağını belirtti. Kariyerinde bugüne kadar 9 film çektiğini ve 10’uncu filmin ardından kariyerini noktalamak istediğini anlatan Tarantino, dün verdiği bir röportajda emeklilik sinyalleri verdi. Tarantino şöyle konuştu: “Son filmimin ne hakkında olacağını henüz bilmiyorum. Ancak eğer çektiğim tüm filmleri bir trenin vagonları olarak düşünürsek, son filmimin bu treni özetleyen devasa bir süper film olmasını istiyorum. Tüm hikayelerimin bir kapanışı olmasını istiyorum.”

“Bir Zamanlar… Hollywood’da” bu ay vizyona girecek

1994’te çektiği Ucuz Roman filmiyle şöhrete kavuşan ABD’li yönetmen, senarist, aktör, yapımcı ve kameraman Tarantino’nun son filmi “Bir Zamanlar… Hollywood’da” bu ay vizyona giriyor. Brad Pitt, Leonardo Di Caprio gibi aktörlerin yanı sıra Al Pacino ve Margot Robbie gibi isimlerin yer aldığı film, 1969’da Los Angeles’ta geçiyor. (BirGün)

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Gülten Kaya, “Ahmet Kaya filmi vahşi sömürüden ibaret ticari bir faaliyet”

  • SİNEMA

The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese konuştu… “Filmi telefondan izlemeyin”