Geçtiğimiz yıl İstanbul Tiyatro Festivali’nde her gösterisi ayakta alkışlanan Compagnia Baccalà’nın Pss Pss’ı, İKSV özel etkinlikleri kapsamında yeniden İstanbul’a geliyor. Bugüne kadar 50 ülkede 700’ü aşkın performans gerçekleştiren topluluğun başarı hanesinde, Cirque du Soleil Ödülü de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında aldıkları pek çok ödül var.

Son derece sıcak, samimi ve üretken bir ikili olan Camilla Pessi ve Simone Fassari’nin kurduğu Compagnia Baccalà’nın Pss Pss’ı, baştan sona zekice kurgulanmış mizah anlayışı ve ustalıklı olduğu kadar yalın ve dolaysız fiziksel anlatımıyla hem çok farklı, hem de çok tanıdık bir dünyaya ait. Söz kalabalığının iletişim kurmayı, birbirini anlamayı giderek zorlaştırdığı bir dünyada Pss Pss, her yaştan seyirciyi sessizce anlaşmanın verdiği güven duygusuyla sarmalıyor. İlham perileri arasında Chaplin ve Keaton gibi sessiz sinema döneminin yıldızları da bulunan ikilinin yalnızca beden, mimik ve jestle kurduğu cümleler, duyguların evrenselliğine dair bir pencere açıyor. Topluluk bu gösterisi ile tiyatro, sirk ve clown’u birleştiren yepyeni, özgün ve ender rastlayabileceğiniz bir deneyim vadediyor.

Pss Pss Gösterisinin Biletleri Nerede, Ne Kadar?

Sahnede iki karakter, iki çağdaş clown, soluksuz izleyeceğiniz bir mutluluk tünelinde size eşlik etmek için bekliyor. Pss Pss, 28 Eylül Cumartesi saat 20.00 ve 29 Eylül Pazar saat 15.00’te Caddebostan Kültür Merkezi; 30 Eylül Pazartesi ve 1 Ekim Salı saat 20.00’de Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde Kadıköy Belediyesi ve Hisar Okulları’nın işbirliğiyle seyirciyle buluşacak. Caddebostan Kültür Merkezi ve Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösterimler için biletler Biletix satış noktaları ve ana gişe IKSV’den (10.00-18.00 saatleri arasında, pazar hariç) satın alınabilir.

28 Eylül Cumartesi ve 29 Eylül Pazar Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösterilerin biletleri 75 TL ve 50 TL (öğrenci); 30 Eylül Pazartesi ve 1 Ekim Salı Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösterilerin biletleri ise 100 TL ve 80 TL (öğrenci) üzerinden satışa sunulacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • EDEBİYAT

İstanbul Bienali’nden yeni çocuk kitabı “Opti İle Pesi:Bu Dünya Hepimizin”