Bu yıl 23-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Pera Palace Hotel’de, DenizBank ana sponsorluğunda düzenlenecek “4. Kara Hafta İstanbul Festivali” programı açıklandı.

Bu yılki teması efsane polisiye karakter Mike Hammer olacak festival kapsamındaki tüm etkinlikler iki gün boyunca ücretsiz olarak tüm halkın katılımına açık olacak.

Pera Palace Hotel’de düzenlenecek festivale; dünyaca ünlü Wolfgang Schorlau, BA Paris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Celil Oker, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay, İskender Pala gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek. Festivalin açılış akşamında, 2018 Yılı Polisiye Edebiyatı’na Katkı Ödülü Doğan Hızlan tarafından takdim edilecek. Programda ‘Güncel Olaylar, Siyaset ve Polisiye’ ve ‘Polisiye Nasıl Yazılır?’ gibi oturumlarla Pera Palace Hotel’in Galata Salonu’nda polisiye severleri ağırlayacak.

23 Kasım Cuma günkü programda Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay “Mike Hammer nedir, ne değildir” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. İki gün sürecek etkinlikte “Yeni Polisiyeler”, “Güncel Olaylar, Siyaset ve Polisiye”, “En Genç Dedektifler”, “Polisiye Nasıl Yazılı” gibi konular ele alınacak.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR