Dünyaca ünlü opera sanatçısı ve şef Placido Domingo’ya şok suçlama… 78 yaşındaki Domingo, cinsel taciz iddiasıyla suçlanıyor.

DW Türkçe’de yer alan habere göre; dünyaca ünlü opera sanatçılarından İspanyol tenor ve orkestra şefi Placido Domingo cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya. Associated Press (AP) haber ajansına konuşan çok sayıda kadın Domingo’nun kadınları iş verme vaadiyle cinsel ilişkiye zorladığını ve yaptığı kura karşılık alamadığında onları mesleki olarak cezalandırdığını belirtti.  Haberde görüşüne yer verilen diğer ses sanatçısı, dansçı, orkestra sanatçısı, sahne görevlilerinin de Placido Domingo’nun cinsel eğilimli davranışlarına tanık olduklarını, kendilerini yemekte ve soyunma odalarında zorla öptüklerini dile getirdi.

ACI VERİCİ

Domingo ise kendini savunarak; “Tüm iyi niyetime rağmen yine de birilerini üzmüş veya onları rahatsız hissettirmiş olmam acı verici. Ne kadar eskiye dayanıyor olursa olsun. Tüm yaptıklarımın ve ilişkilerimin karşılıklı ve rızaya dayalı olduğuna inandım dedi.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Tacizle suçlanan ünlü şef Placido Domingo istifa etti