Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun, Fransa Cumhurbaşkanının eşi Brigitte Macron ile alay etmesi üzerine Brezilyalı yazar Paulo Coelho Fransa’dan özür diledi. Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda “karanlık bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun sosyal medya hesabı üzerinden Fransa Cumhurbaşkanının eşi Brigitte Macron’la alay etmesi üzerine iki ülke arasında gerginlik yaşanırken Brezilyalılar, devlet başkanları adına özür dilemeye devam ediyor. “Simyacı” başta olmak üzere dünyaca ünlü kitapların Brezilyalı yazarı Paulo Coelho da Fransız halkından özür dileyen isimler arasında yer aldı.

Coelho, “Özür dilerim, binlerce kez özür dilerim” dedi. Coelho, sosyal medyadan Fransızca olarak paylaştığı videoda “Bu, Bolsonaro’nun Fransa, Fransa Cumhurbaşkanı ve onun eşi ile ilgili histerisi sonucu çıkan kriz nedeniyle Fransız dostlarımdan özür dilemek için çektiğim bir video. Brezilya’da, aynı gecenin geçtiği gibi geçecek karanlık bir dönemdeyiz ve ben size özürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Bolsonaro’nun yönetimini de eleştiren ünlü yazar, “Amazonlar yanmaya devam ederken sorumluluk almaktan kaçınmak için hiçbir argümanları yok, inkâr edemezler ve kimseye hakaret edemezler”dedi. (Duvar)

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR