Evinin banyosunda düşerek kaburgası kırılan Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu hakkında son gelişmeleri kızkardeşi Yeşim Erbil sosyal medya hesabından paylaştı.

Kaburgasında kırıklar tespit edilen, göğüs boşluğunda kan birikmesi nedeniyle ameliyata alınan Mehmet Ali Erbil’in solunum cihazına bağlı olarak tedavisinin devam ettiği açıklandı.

Prof. Dr. Yeşim Erbil, ağabeyi Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili olarak şunları paylaştı:

“Hastalık her zaman yaş sırası ile olmuyor. Akla gelmeyecek bir ev kazası ile de olabiliyor böyle. Benim ilk yeğenim Sezin Erbil ilk günden beri nöbette hastanede. Sanki babasının nefesi ile yaşıyor gibi.  Sizler hep soruyorsunuz, dua ediyorsunuz. Abim yıllarca evlerimizin içinde oldu ve çok sevildi. İnşallah bu sevgi selini anlatacağız ona. Son durumla ilgili bilgileri de sizlere aktarayım.

Solunum cihazına bağlı ancak yavaş yavaş ayırabilme egzersizleri yapılıyor. Ne zaman tam olarak ayrılır bilmiyoruz. Bizi duyuyor, anlıyor. Yanında olduğumuzu hissettirmek için yanına kısa süreli giriyoruz. Sezin zaten yarı doktor oldu hep başında. Yoğun bakım ekibi canla başla tedaviyi yapıyor. Böbrek kalp ile ilgili çok şükür sorun yok. Sabırla bekleyeceğiz. Abime ve tüm hastalara hayırlı şifalar diliyorum. Haydi abicim, çok bekleyen var seni”

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR