Dün Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro tarafından ortaya atılan “Amazon ormanları Leonardo DiCaprio yaktırıyor” iddialarına ünlü oyuncudan yanıt geldi. DiCaprio Instagram hesabından yaptığı açıklamada “Bu eşsiz ekosistemlerin geleceği tehlikede ve onları koruyan insanların yanında durmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, Amazon Ormanları’nda haftalarca süren yangınlardan kendisini sorumlu tutan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya yanıt verdi.  Bolsonaro geçen cuma günü yaptığı açıklamada  “Bu Leonardo DiCaprio havalı adam, değil mi? Amazonlar’ın yakılması için para veriyor” demiş , “Lanet olsun Leonardo DiCaprio, Amazon’un yakılması için iş birliği yapıyorsun” ifadelerini kullanmıştı. Herkesi şaşkına geçiren açıklamanın ardından Bolsonaro’nun politikacı oğlu Eduardo, Twitter’da DiCaprio’nun ‘Amazon’u ateşe veren STK’ya 300 bin dolar (230.000 £) bağışta bulunuyor demişti.

DOĞAL VE KÜLTÜREL MİRASI KORUYANLARI DESTEKLİYORUM

İddiaların ardından ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’dan açıklama gecikmedi. Di Caprio Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Amazon’un içinde bulunduğu bu kriz döneminde, doğal ve kültürel miraslarını korumak için çalışan Brezilya halkını destekliyorum. Bu eşsiz ekosistemlerin geleceği tehlikede ve onları koruyan insanların yanında durmaktan gurur duyuyorum. Amazon’u bütün Brezilyalıların geleceği için güvence altına almak adına yorulmaksızın çalışan Brezilyalı yerli topluluklarını, yerel hükümetleri, bilim insanlarını, eğitimcileri ve sıradan insanları desteklemeye bağlılığım sürüyor.”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR