Kırmızı Kedi Yayınları’nın yeni yayın yönetmeni Enis Batur oldu.

Uzun yıllar yayın yönetmenliğini yapan İlknur Özdemir, geçtiğimiz aylarda sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden ayrılmıştı. Yayınevinden yapılan yazılı açıklamada, bugüne dek 800’ün üzerinde kitap yayımlayan yayınevinin yoluna Enis Batur ile devam edeceği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Yazı, Oluşum, MEB, Tan, Çağdaş Kent, Gergedan, Şehir, Geceyazısı başta olmak üzere çeşitli dergilerle kültür yaşamımıza katkıda bulunan, 1979’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı’yla başladığı yöneticilik görevini, Milliyet Kültür Servisi, Milliyet Büyük Ansiklopedi, Dönemli Yayıncılık gibi kurum ve yayınlarda devam ettiren ve 1988-2004 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nın yöneticiliğini üstlenen, bilhassa bu dönemde birçok yerli-yabancı klasiklerin ve önemli diğer yayınların yayınlanmasında başrol oynayan Enis Batur, Kırmızı Kedi Yayınları’nın 10. yılında yayınevinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstleniyor.

Kuruluşundan bu yana yayınevinin genel yayın yönetmenliğini yürüten, nitelikli çevirileriyle gücümüze güç katan ve ne yazık ki sağlık sebepleri dolayısıyla görevini devretmek zorunda kalan İlknur Özdemir’e tekrar teşekkür ederiz.

Bugüne kadar, 800’ün üzerinde kitapla birbirinden önemli edebiyat, siyaset, inceleme ve çocuk kitapları yayımlayan, Deniz Mecmuası ve Modern İpek Yolu gibi alanında özgün dergileri okurla buluşturan Kırmızı Kedi Yayınları, 10. yılında Enis Batur’un kılavuzluğunda yayın kataloğunu yeni diziler, yeni yazarlar ve eserlerle genişleterek yola devam edecek.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR