Gişede büyük başarı elde eden Karlar Ülkesi‘nin devamı Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) vizyona girdi. Karlar Ülkesi 2’de Elsa; Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte, tehlikeli ama macera dolu bir yolculukla karşılaşıyor. Peki, Karlar Ülkesi 2’nin konusu nedir? İşte filmin fragmanı ve künyesi:

KARLAR ÜLKESİ 2’NİN KONUSU NEDİR?

Türkiye’de 20 Kasım’da vizyona giren Karlar Ülkesi 2’nin yönetmen koltuğunda Jennifer Lee ve Chris Buck yer alıyor. Animasyon türündeki filmin süresi 103 dakika. Karlar Ülkesi 2’nin konusu özetle şöyle: Elsa neden sihirli güçlerle doğdu? Erindel’in dışındaki ormana ve karanlık denizlere, bilinmeyene, giderken geçmişe dair hangi gerçekler Elsa’yı bekliyor olacak? Cevaplar onu çağırıyor ama aynı zamanda krallığını da tehdit ediyor. Elsa; Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte, tehlikeli ama macera dolu bir yolculukla karşılaşacak.

KARLAR ÜLKESİ 2’NİN FRAGMANI

KARLAR ÜLKESİ 2’DEN GİŞEDE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Karlar Ülkesi 2 vizyona girdiği 20 Kasım’dan itibaren 5 günde 712 bin 882 biletli seyirci tarafından izlendi. Film hafta sonu performansıyla tüm zamanların en iyi hafta sonu açılış miktarına erişen yabancı animasyon yapım olma unvanını aldı. Karlar Ülkesi 2, tüm zamanlar için ilk hafta sonu açılış rakamlarına (393 bin 251) bakıldığında yabancı filmler arasında 14. sıraya yükseldi. Film bu yıl içerisinde en iyi açılış yapan yabancı filmler sıralamasında Avengers: Endgame ve Captain Marvel’ın arkasında üçüncü sırada yer alıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • SİNEMA

The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese konuştu… “Filmi telefondan izlemeyin”