4. Levent Sanayi Mahallesi’nde kurulan K! Kültüral Performing Arts, seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor. Tiyatro başta olmak üzere, sanata yönelik workshoplar ve söyleşilerin de yer alacağı sahne sanatları merkezinin yeni oyunu Teessür ile 1 Aralık Cumartesi akşamı seyircisiyle buluşuyor.

Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan Teessür, Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikayesini farklı bir dille seyirciye aktarıyor. Kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor. Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen bir terkedilişinin ardından bir yeniden doğuşa hazırlanıyor. Gerçek zamanlı bir beyin oyunu olan Teessür, bir kurtuluş hikayesi. Edebiyat, oyunculuk, performans, video art, müzik, dans ve enstalasyonu içinde barındıran Teessür, seyircinin kalbine dokunacak kapsamlı bir “didişme” ve “renkli” bir oyun alanı.

K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur’un yapımcılığını üstlendiği Teessür oyununu, Ilgın Sönmez yönetiyor.

Oyunda; Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan -Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker rol alıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • TİYATRO

Tiyatro dünyasının acı kaybı... Fuat İşhan hayatını kaybetti

  • TİYATRO

Sevim Burak'ın yazdığı "Sahibinin Sesi" İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda

  • MÜZİK

İKSV’den büyük soprano Leyla Gencer anısına belgesel: "La Diva Turca"