Başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı Joker, vizyon yolculuğuna rekorlarla başladı. 13.3 milyon dolar ile ABD’de perşembe açılış rekorunu kıran film Box Office verilerine göre gösterimdeki ilk üç gününde tahmini 93,5 milyon dolar gelire ulaştı. Joker böylece geçen yıl aynı dönemde vizyona giren Venom’un elinde bulunan ekim açılış rekorunu kırdı.

ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen Box Office verilerine göre Joker gösterimdeki ilk üç gününde tahmini 93,5 milyon dolar gelire ulaşarak geçen yıl aynı dönemde vizyona giren Venom’un elinde bulunan ekim açılış rekorunu kırdı. Joker bu performansıyla ayrıca tekrarı çekilen yapımlar arasında da en iyi dördüncü açılışa imza attı.

BEKLENENDEN 15 MİLYON DOLAR FAZLA!

Başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı Joker, perşembe gecesi gişede açılış rekorunu kırdı. Tartışmaların odağındaki Joker, gösterime girdiği ilk gece Kuzey Amerika’da 13,3 milyon dolarlık gişe geliri elde ederek, geçen senenin rekortmeni Venom: Zehirli Öfke’yi (Venom) geride bıraktı. Filmin yapımcısı şirketler Warner Bros. ve DC Films, Joker’in ilk hafta sonunda 75-80 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşacağını öngörmüştü. Fakat film öngörüleri de aşarak ilk üç gününde tahmini 93,5 milyon dolar gelire ulaştı.

JOKER’İN KONUSU NEDİR?

Yönetmen Todd Phillips’in senaryosunu Scott Silver ile birlikte kaleme aldığı Joker vizyona girdi. Geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali’nde en iyi film seçilen film büyük ödül Altın Aslan’ın sahibi olmuş ve adından sinema dünyasının gündemine oturmuştu.

Türkiye’deki sinemaseverlerin merakla beklediği film, önce 18. Filmekimi’nde izleyici buluştu. Joker, 3 Ekim Perşembe akşamı Türkiye prömiyerini yaptıktan bir gün sonra 4 Ekim’de vizyona girdi. Film kalabalıklar içinde bile her an yalnız olan ve bağ kurma arayışında olan bir adamın; çevresindeki herkesle gitgide nasıl uyumsuz hale geldiğini gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR