2019’un tartışmasız en merakla beklenen ve en çok konuşulan filmi Joker bu kez de müziğiyle gündemde. Filmde, taciz suçundan hapiste olan Gary Glitter’a ait ‘Rock and Roll Part 2’ şarkısının kullanılması tartışmaları alevlendirdi.

NTV’nin haberine göre, filmin en çarpıcı sahnelerinden biri olan Joker’in merdivenden dans ederek inip gerçek bir kötüye dönüştüğü bölümde yaklaşık 2 dakika boyunca İngiliz şarkıcı 75 yaşındaki Gary Glitter’a ait 1972’de hit olan Rock and Roll Part 2 şarkısı kullanıldı.

HAPİSTE SERVET KAZANACAK

Cinsel istismar suçundan hapiste olan Glitter’in şarkısının filmde kullanılması karşılığında büyük miktarda ödeme aldığı ortaya çıktı.Üstelik Glitter, yasalara uygun olarak gişe, DVD ve film müziği satışlarından da telif alacak. Böylece Glitter, 2015’te çocuk tacizinden girdiği hapisten çıktığında Joker sayesinde hatırı sayılır bir servet elde etmiş olacak. İzleyiciler, “Utanç verici” olarak tanımladıkları şarkının kaldırılması için yapımcı şirkete çağrı yaptı. Joaquin Phoenix’in başrolünü üstlendiği Joker filmi, suç ve suçluyu övdüğü iddiasıyla eleştirilerin hedefinde.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR