Moda sektöründen şarkıcılığa adım atan Ivana Sert’in Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’ şarkısını yorumlaması sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Manken Ivana Sert, Ahmet Kaya’nın kült şarkılarından Kum Gibi’yi yorumlamış, videonun yayınlanmasıyla birlikte tartılamlar da beraberinde gelmişti. Sert’in şarkı sözlerini değiştirdiği iddiaları da tepki toplamıştı.

Tartışmaların ardından Kaya’nın ağabeyi Mustafa Kaya Kanal D’de de yayımlanam 2. Sayfa programına bağlandı “Şarkıyı gayet güzel ve ritmine uygun bir şekilde okumuş. Yüreğine sağlık Ivana kardemişimizin. Medeni cesaret göstermiş, televizyona çıkmış okumuş. Ben eleştiri yapmayacağım çünkü eleştiri yapılacak bir şey yok. O eleştiri yaptığını zannedip de hezeyan gösterenleri de kınıyorum. Türk insanına yakışmayan sözler söylemeyin” ifadelerini kullandı.

YASAL İZİN GEREKMİYOR

Bir açıklama da Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’dan geldi. Kaya Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Açıklama: İlginç bir biçimde gündem olmuş bir eser okuma konusu üzerinden sosyal medya ve diğer iletişim yollarıyla bize ulaşan/soran herkese cevap olsun: Ahmet Kaya eserlerini sahne, konser vb alanlarda okuyanlar bizden izin almıyorlar. Albüm formatı ise yasal izin gerektiriyor ve tüm Dünya’da olduğu gibi, FSEK gereği Türkiye’de de bunun telif karşılığı vardır. Bahsi edilen ‘yorumcu’(!) ise albüm için bir izin başvurusunda bulunmuş değil. Bunu da öğrenmiş olalım. Bilen, bilmeyene anlatsın lütfen. Teşekkürümle…”

İşte o video:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Ahmet Kaya’nın ailesinden video tepkisi: ‘Büyük saygısızlık’