İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi kendi mezunları olan yazarlar Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliği ile Doç. Dr. Ümit Sayın ve Prof. Dr. Özgür Gönenç’in danışmanlığında çok önemli bir projeye başlıyor. Yurtdışında örneklerini çokça gördüğümüz yazarlık okullarının ilk adımını atıyor. Ünlü yazarlar Ahmet Ümit, Yekta Kopan, İnci Aral, İpek Çalışlar, Tuna Kiremitçi, Mario Levi ve Prof. Dr. Uğur Batı’nın, Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliğinde vereceği eğitimlerle gençler roman, öykü yazmanın inceliklerini işin ustalarından öğrenecekler. 12 hafta sürecek eğitimin sonunda öğrenciler İletişim Fakültesi ve yazarların imzasıyla bir sertifika alacaklar.

Eğitimde polisiye romanı Ahmet Ümit, öykü yazmayı Yekta Kopan, romanda zaman kavramını Mario Levi, roman kurgusunu İnci Aral, şiir ve şarkı sözü ilişkisini Tuna Kiremitçi, biyografik roman yazmayı ise İpek Çalışlar anlatacak. Her hafta sürpriz konukların da katılacağı eğitimler Beyazıt kampüste yapılacak. Böylece yazarlık eğitimi üniversite çatısında yazarların katılımıyla verilmeye başlanacak. İlk dersin 17 Şubat’ta Prof. Dr. Uğur Batı’nın “Yaratıcılığın Biyolojik Saati” adlı sunumuyla başlayacağı eğitime katılmakta acele etmek gerekiyor, zira sadece 40 öğrenci bu eğitimi alabilecek. Doğan Kitap Genel yayın Yönetmeni Cem Erciyes ve Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Can Öz de sohbetleri ile gençlerle buluşacaklar.

Tarih: 17 Şubat-5 Mayıs

Saat: 14:30-17:30

Yer: İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Beyazıt Mh., Kaptanı Derya İbrahim Paşa Sokak İstanbul Üniversitesi, 34116 Fatih/İstanbul (Kongre Salonu)

Katılımcı sayısı: 40

Başvuru ve diğer detaylar için:

0212 440 17 36

0538 920 37 49

sem.istanbul.edu.tr

atolye@kurmacaisler.com

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR