2000 yılından bu yana sanatseverleri yenilikçi ve özgün projelerle buluşturan şehrin kültür sanat merkezi İş Sanat’ın 18. sezonu 8 Kasım’da başlıyor.

Klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinlik İş Sanat’ta 7 ay boyunca rengarenk devam edecek. Dünyanın en köklü orkestraları ile müzik dünyasının ünlü solistleri İş Sanat’ta bir araya gelmeye devam edecek.

KLASİKTEN CAZA GENİŞ SEÇKİ

Bu sezon, Klasik müziğin genç yıldızları arasında yer alan ödüllü Fransız piyanist Lucas Debargue, ilham verici yorumlarıyla tanınan ve dünyanın en iyi oda toplulukları arasında gösterilen Basel Oda Orkestrası eşliğinde 20 Kasım, Salı akşamı W. A. Mozart’tan a F. Poulenc’e uzanan geniş bir repertuvarla dinleyicilerin karşısında olacak. Olağanüstü yorumlarının yanı sıra doğaçlama yeteneğiyle de adından söz ettiren Gabriela Montero’ya 30 Kasım, Cuma akşamı İngiltere’nin ilk profesyonel yaylı orkestrası olan Scottish Ensemble eşlik edecek. Uluslararası platformda önemli topluluklar arasında yer alan ve 30’uncu yılını kutlayan oda orkestrası Wiener Concert-Verein ile 14 Aralık, Cuma akşamı konser verecek.

Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı olan Avi Avital, Washington Post’un “gerçek bir diva” olarak söz ettiği mezzosoprano Magdalena Kožená, Shangai Operası’nın daimi konuk sanatçısı ünlü bas bariton Shen-Yang, bu sezonun önemli konuklarından.

Caz müziğin efsane ismi Arturo Sandoval, klasik pop, caz ve blues’u bir potada eriterek ortaya çıkardığı kendine has stiliyle Sarah McKenzie, caz müziğin efsane isimlerinden, Amerika’nın Başkanı Barack Obama tarafından Özgürlük Madalyası ile onurlandırılan, 10 Grammy, 1 Emmy ödüllü Arturo Sandoval ve sıradışı performansıyla The Tiger Lillies bu sezon İş Sanat Sahnesi’nde olacak isimlerden.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR