Usta oyuncu Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “Şahsiyet” dizisindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu. Bilginer, törende yaptığı konuşmada ‘Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum’ dedi.

Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Usta oyuncu Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde phutv’de yayımlanan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü.

“TÜRKİYE’YE GİTTİĞİ İÇİN MUTLUYUM”

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada ”Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” dedi.

“BİR ŞAHSİYET MESELESİ”

Dizinin yönetmeni Onur Saylak, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bir şahsiyet meselesi!!!!” ifadelerine yer verdi. 

ŞAHSİYET DİZİS HAKKINDA

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal’ın paylaştığı gerilim ve suç dizisi Şahsiyet phutv’de gösterime girmiş ve büyük beğeni toplamıştı.  Dizinin konusu özetle şöyle;

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir.

Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir.

Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR