Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ve ailesinin karşı çıktığı”İki Gözüm” filminde sular durulmuyor… Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya bugün düzenlediği basın toplantısında konuştu. Kaya, “Hukuki haklarımızı kullanacağız. Ahmet Kaya ile yan yana dahi gelmemiş kişiler film yapmaya kalkıyor. Bu tür girişimler için vahşi bir sömürü örneğidir” dedi.
Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan Gani Rüzgar Şavata’nın yönettiği Özgür Tüzer’in rol aldığı “İki Gözüm” filminin tartışmaları büyüyor. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya bugün konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Kaya ailenin para istediği iddialarını reddetti. Filmin ticari kaygı gözettiğini belirten Kaya, “Bizim para istediğimiz yazıldı, bunlar doğru değil, ben böyle bir filmi izlemem… Yasal bir iznimiz de söz konusu değil. Şimdi ikinci başka bir filmin yapıldığı haberleri çıkıyor. Bunlarla ilgili haberlere itibar edilmemesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Hukuki haklarını kullanacaklarını belirten Gülten Kaya, “Ahmet Kaya ile yan yana dahi gelmemiş kişiler film yapmaya kalkıyor. Ahmet Kaya’yı anlatmaya değen şeyler, notaları, sesleri, şarkıları ve hayattaki duruşudur. Ahmet Kaya için atılacak her adım bunlara uygun yapılmalı” dedi.

İki Gözüm filmi hakkında…

Yönetmen Gani Rüzgar Şavata ise Kaya’nın 11 Şubat 199 akşamı Magazin Gazetecileri Derneği’nde uğradığı saldırıyı işleyeceğini belirterek “Ben Ahmet Kaya’nın hayat hikayesini değil belgesel tadından bir film çekiyorum. Yasal bir iş yapıyoruz” sözleriyle kendisini savunmuştu.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve kızları Turaç Melis Kaya ile Çiğdem Öztürk ise geçtiğimiz aylarda Ahmet Kaya’yı canlandıracak Özgür Tüzer’e kendilerinden izin almadan şarkılarını seslendirdiğini belirterek dava açmış mahkemeden şarkıların seslendirilmemesini ve haksız eylemin tespitini istemişti.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Ömer Koç koleksiyonundan 500 yıllık çini maşrapa çalındı

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Merve Kaçmış’ın intihar mektubu ortaya çıktı… “Ben yapmadım, masumum”

  • TELEVİZYON

Netflix’in Osmanlı dizisi Rise of Empires Ottoman’ın fragmanı yayınlandı