Ulaş Ural

Geniş Aile Komşu Kızı, 2 Ağustos’ta vizyona girdi. 2009 yılında Türk komedi televizyon dizisi olarak hayatımıza giren Geniş Aile, 3 sezon sonra final yaparak ekranlardan ayrılmıştı. Dizinin o zamanlar için kayda değer bir izleyici kitlesi olması projeyi sinema perdesine taşıdı. Dizinin 2011 yılında final yapmasının ardından 2015 yılında Geniş Aile Yapıştır ve 2016 yılda ise serinin ikinci filmi olan Geniş Aile Her Türlü sinemalarda izleyiciyle buluştu.
İş hayatında yeterince tutunamayan, rekabetçi, tutkulu ve sevdikleri için risk almaktan sakınmayan Cevahir’in öyküsünü anlatan serinin üçüncü filmini yönetmen Cüneyt İnay beyaz perdeye aktarıyor. Geniş Aile Komşu Kızı adıyla 2 Ağustos’da vizyona giren filmin başrolünde Cevahir karakterine can veren Ufuk Özkan var. 2009 yılında dizi olarak başlayan projenin ana kadrosundan bir kısım oyuncu Geniş Aile Komşu Kızı’nda da yerini korumuş. Filmde Cevahir’in can yoldaşı Ulvi karakterini Bülent Çolak yine son derece başarılı bir performansla üstlenmiş. Dizinin Komşu Kızı Rojda Demirer ise bir dokunuşu ile hikâyeyi yeniden başlatan ‘o’ kız.
Ancak, serinin üçüncü filmi olan Geniş Aile Komşu Kızı’nda iki yeni karakter özellikle dikkat çekiyor. Birisi Cevahir’in kankası Ulvi’nin yeni aşkı ve aynı zamanda gardiyan rolündeki Tuğçe Karabayır. Bir diğer isim ise bir süredir çeşitli sinema ve tiyatro projelerinde oyuncu olarak kendisini görmeye alıştığımız Emre Altuğ, bu kez Cevahir’e türlü tuzaklar kurarak komşu kızı Zeynep’ten ayırmaya çalışan, takıntılı, tehlikeli ve zengin bir işadamı rolündeki Nebil’e hayat veriyor.
Geniş aile genel olarak bir aile komedisi olduğu için her yaş grubundan izleyiciyle buluşabilecek bir yapım. Ancak, film genel olarak Cevahir’in Ulvi’nin patavatsızlıkları karşısında verdiği yanıtlar ve betimlemeler üzerinden bir güldürü sunuyor. Özellikle ilk yıllar oldukça keyifli ve eğlendirici bir proje olduğu tartışmasız. Ancak, film kadrosunda da oldukça eksikler mevcut. Oyunculuklar tartışmasız çok kaliteliyken hikâye dar bir alana sıkışmış. Açıkça ifade etmek gerekirse, Geniş Aile tam bir geniş aile olmamış. Yine de yerli bir aile komedisi izlemek isteyenler için şu sıralar sinemalardaki tek adres diyebiliriz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR