Sesiyle, şarkılarıyla ve hayatıyla efsane bir isim olan Freddie Mercury’nin hayatını anlatan “Bohemian Rhapsody” filmi vizyona girdi.

 

“Bohemian Rhapsody” şarkısının nasıl ortaya çıktığına dahi şahit olunacak film, sadece Freddie Mercury ve grubun hikâyesi değil, aynı zamanda sesi nasıl yarattıklarının hikâyesi!  Film, Queen’in simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Freddie Mercury’nin yaşamını tehdit eden hastalığına ragmen rock müzik tarihinin en büyük performanslarından biri olan 1985 tarihli Live Aid konserinin arifesindeki muzaffer birleşme sürecine yayılıyor.

Prodüktörlüğünü Graham King, Robert De Niro, Jim Beach’in üstlendiği hikâyesi Peter Morgan ve Anthony McCarten tarafından yazılan filmde Queen kurucuları gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor tüm yaratım sürecinde takımın bir parçası olarak yer aldı ve filmin tarihe sadık kalması sağlandı. Graham King, “film onların hayat hikâyelerini anlatıyor ve kimse bunu onlardan daha iyi bilmez” diyor. “Pek çok kitap, dergi ve makale okuyabilir, çok sayıda video ve röportajı izleyebilirsiniz, ancak bu insanlarla oturduğunuzda, bugün bulamadığınız Freddie hakkındaki gerçekleri anlatabilirsiniz. Bu benim için çok önemliydi. Her şey doğru olana kadar filmi yapmamamız gerektiğini hissettik; hikâye, oyuncular herşey yerine oturmak zorundaydı. Benim için en alt nokta, herkesin hikâye anlatımından ve dünya çapında gösterilecek olan hayat hikâyeleri hakkında bir filmden gurur duymasıydı.”

Emmy Ödüllü Rami Malek mikrofonu eline aldı

X-Men serileri, Superman Geri Dönüyor filmleri ile de tanınan Bryan Singer’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Bohemian Rhapsody’de Freddie Mercury’i Rami Malek, Brian May’I Gwilym Lee, Roger Taylor’ı Ben Hardy, John Deacon’ı Joseph Mazzello canlandırıyor. Film, Queen’in ikonik canlı performansı Live Aid’e geniş yer veriyor. Live Aid, 1980’lerin en önemli kültürel etkinliklerinden biriydi ve 13 Eylül 1985’te Londra’daki Wembley Stadyumu ve Philadelphia’daki John F Kennedy Stadyumu olmak üzere iki aşamalı bir konser serisi ile dünyanın en büyük süper starlarını bir araya getirdi.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR