27 Eylül’de vizyona giren Fırıncının Karısı filminde Büşra Pekin ve Alper Kul başrolleri paylaşıyor. Murat Onbul’un yönetmenliğini yaptığı komedi filmi vizyona hızlı bir giriş yaptı. Kocası Mustafa’nın karakterindeki değişimden sonra kocasını takip etmeye başlayan Ferdane’nin hikâyesini anlatan film ilk hafta sonu 56 bin izleyici rakamına ulaştı. Peki, Fırıncının Karısı filminin konusunu nedir? Oyuncuları kimler? Fırıncının Karısı nerede çekildi? İşte filmle ilgili bilgiler:

FIRINCININ KARISI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Her şey, Ferdane’nin (Büşra Pekin), hareketlerinden şüphelendiği kocası Mustafa’yı (Alper Kul) gizliden takip etmesiyle başlar. Kardeşi Ramazan’ı da (Korhan Herduran) yanına alan Ferdane’nin takip serüveni, İsmail’in kötürüm ablası, kızı Hacer ve büyücü “Vahdi Dede”nin dahil olduğu bir kovalamacaya dönecektir. Bu kovalamacanın sebebi ortaya çıktığında işler daha da karışacak, Mustafa, Ferdane ve Ramazan’ı büyük bir maceraya sürükleyecektir.

FIRINCININ KARISI OYUNCULARI KİMLER?

Bol kahkaya vadeden filmde Alper Kul fırıncı Mustafa, Büşra Pekin fırıncının karısı Ferdane rollerinde.  Ferdane’nin kardeşi Ramazan karakterine ise Korhan Herduran hayat veriyor.  Filmde Ferdi Sancar, Beyti Engin, Seda Türkmen, Ayça Koptur da yer alıyor.

FIRINCININ KARISI’NIN FERDANE’Sİ BÜŞRA PEKİN KİMDİR?

Oyuncu Büşra Pekin, 30 Haziran 1982 tarihinde babasının işi nedeniyle gittikleri Suudi Arabistan’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir.okuz Eylül Üniversitesi GSF Tiyatro bölümünden mezundur. 2005 yılında BKM Mutfak oyuncularına katılmıştır ve halen BKM Mutfak bünyesinde sahneye çıkmaktadır. En sevilen tiplemelerinden biri de “Havuçlu Anne”dir. 2010’da, Neşeli Hayat filmindeki rolüyle sinema yazarları derneğinin düzenlediği ödül töreninde SİYAD en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Büşra Pekin canlandırdığı Ferdane karakterini şu sözlerle anlatıyor: “Ferdane çok tatlı bir kadın, çok naif, ben çok sevdim. Aslında bizim tipik Türk kadınına çok benzeyen karakter özellikleri var ama tabii bu komedi filmi olduğu için üzerine bir şeyler daha ekledik. Meraklı bir kadın. Kocasının başına bir anda gelen değişimden sonra kardeşini yanına alıp, kocasını takip etmeye başlıyor. Kocasından çekinen ama kardeşine de bir tık hayatı dar eden bir durumu var. Çok güzel, çok tatlı sahneler çektik beraber

FIRINCININ KARISI’NIN MUSTAFASI ALPER KUL KİMDİR?

Filmin bir diğer başrol oyucusu Alper Kul, canlandırdığı Fırıncı Mustafa’yı şöyle anlattı: “İç Anadolu’nun yağız delikanlısı bir adam. Mustafa çok kıskanç, çok maskülen bir adam. Günün birinde bu adamın huyu birden değişmeye başlıyor. Bir sebepten dolayı aksi davranmaya başlıyor. Ferdane de doğal olarak ne oldu benim kocama diye eşini takip etmeye başlıyor. Komik ve keyifli bir iş olduğunu düşünüyoruz.” Ferdane’nin kardeşi Ramazan karakterine hayat veren genç oyuncu Korhan Herduran ise rolünü şu şekilde anlattı: “Ferdane, eşinin farklı hareketlerini gözlemlemek için Ramazan’ın yardımına ihtiyaç duyuyor. İstemeye istemeye ablasına eşlik ederken liseden arkadaşı Hacer’le karşılaşıyor. Ramazan’ın da hikayesi orada başlıyor.”

Oyuncu Alper Kul, 28 Mayıs 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Trabzon‘ludur.

Üniversite eğitimini önce İstanbul Müjdat Gezen Sanat Merkezinde yaptıktan sonra ABD. Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Güldür Güldür Show, Sümela’nın Şifresi, Gecenin Kanatları, Dedemin Fişi, Olur Olur, Güneşi Gördüm, Yılan Hikayesi gibi çok sayıda filmde rol alan Alper Kul’un hem rol aldığı hem de kendisinin yazdığı tiyatro oyunları da bulunuyor.

FIRINCININ KARISI’NIN HACER’İ SEDA TÜRKMEN KİMDİR?

Filmde Hacer karakterini canlandıran Seda Türkmen “Filmin iki kesimi var; bir kovalayan Ferdane ve Ramazan bir de kaçan, iş çeviren kısmı var  Hacer bu kısımda. Hacer aslında filmde kovalanan kız modunda” diyor.

Oyuncu Seda Türkmen, 14 Kasım 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya dünyaya geldi. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Papatyam dizisi ile yaşadı. Seda Türmen, Kanatsız Kuşlar, Fatih Harbiye, Poyraz Karayel, Benim Tatlı Yalanım gibi dizilerde rol aldı.  Türkmen, Yeni Hayat filminin kadrosunda da bulunuyordu.

FIRINCININ KARISI NEREDE ÇEKİLDİ?

Fırıncının Karısı filmi Sarıyer sırtlarından Üsküdar’a kadar İstanbul’un değişik semtlerinde çekildi.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • SİNEMA

Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler’inin 3 günlük gişe rakamları belli oldu