181020120128418707791_3

Ders çıkışı Ferhan Şensoy’un oyununa giden İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi öğrencileri içinden bir grup oyun sonunda salonda provokasyon yarattı. Ferhan Şensoy salonu terketti.

İzleyicilerden edinilen bilgilere göre İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Bahadır Erdem son sınıf öğrencileri ile ders dışı bir aktivite olarak Ferhan Şensoy’un “Ferhangi Şeyler” oyuna gitmek üzere bir organizasyon düzenledi.

DİNİMİZE KÜFREDİLDİ!

Tamamen öğrencilerin isteğine bağlı olarak katılacakları bu aktiviteye ismini yazdırarak oyuna gelen bir grup oyun sonunda Ferhan Şensoy’a Bahadır Erdem tarafından çiçek verilirken, “burada dinimize küfredildi” diyerek bağırmaya ve tehditler savurmaya başladı. Salondaki diğer öğrencilerden “sanata saygı duyun” şeklindeki tepkilere “duymasak döverdik zaten” diye karşılık veren gericiler salona dönük tehditlerini sürdürdüler. Salondan “siz zaten dövmeyi ve yakmayı iyi bilirsiniz” diye tepkiler devam etti. Salon dışında da gericilere dönük tepki sürdü. İzleyiciler bir süre sonra dağıldı.

Kaynak: SolHaber

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR