30. Ankara Uluslararası Film Festivalinin ilk gününde Emin Alper’in yönetmenliğini yaptığı Kız Kardeşler filmi izleyiciyle buluştu. Sinemaseverlerin yoğun ilgisi üzerine film için ikinci seans açıldı.

38. İstanbul Film Festivali’nde ulusal kategoride En İyi Film ve Yönetmen ödülünü sahibi olan Kız Kardeşler Ankara’da izleyiciyle buluştu.

Emin Alper ve film ekibinden Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel ve Kayhan Açıkgöz film gösterimlerinin ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı.“Film Anadolu romantizmini yıkmaya mı çalışıyor mu?” sorusuna filmi bu amaçla yapmadığını belirterek cevap veren Alper şunları söyledi:  “Bazı eleştirmen arkadaşlar bunu çok öne çıkardılar ve filmin taşra filmleriyle dalga geçen bir noktada olduğunu söylediler. O kadar değil. Öyle bir niyetim yok. Ancak bu film diğer taşra filmlerinden biraz farklı oldu galiba” .

Seyircinin “Bir korku filmi çekseniz ne kadar güzel olurdu” sözlerine ise Alper, “Bir projem var. Palu ailesini korku filmi yapacağım” dedi. Söyleşilerin ardından Emin Alper ve film ekibinden Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel ve Kayhan Açıkgöz Ankaralı sinemaseverlerle sohbet ett.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR