Dmlll’in ikinci albümü  ”Stories from a Cruel Planet” Verses Records tarafından yayınlandı. Albümdeki bestelerde ağırlıklı olarak kompozisyon, armoni ve dinamikler ön plana çıkıyor.

Dmlll sanatçı ismiyle bilinen Damla Bozkurt,  keman eğitimine 11 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu’nda başladı ve 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent bünyesinde keman sanatçısı olarak görevine başladı, halen bu görevini sürdürüyor.

Sanatçınını ikinci albümü ‘Stories from a Cruel Planet” Verses Records tarafından yayınlandı. Albümdeki bestelerde ağırlıklı olarak kompozisyon, armoni ve dinamikler ön plana çıkıyor. Parçalar duygulu performansla beraber modern kompozisyon ve disiplini derin bir anlayışla sunuyor. Albüm, çıkalı henüz kısa bir süre olmasına rağmen Amerika’da çeşitli bağımsız radyoların yayınlarında çalınmaya başladı.

ACIMASIZIĞININ SENFONİSİ

Besteleri, icrası, kayıtları ve miksi kendisine ait olan bu albümü, çoğunlukla dünyanın acımasızlığından etkilenerek oluşturdu. ”Children’s Game in a Bomb Crater” parçasını Halep’teki çocuklar için, ”A Tango in Tear Gas” parçasını Gazze sınırındaki direniş için, ”Humanity Washed Ashore” parçasını da savaş yüzünden evlerini terketmek zorunda kalan mülteciler için yazdı.  Synth ve piyano eşliğiyle beraber çoğunlukla keman grubu için bestelediği parçalardan oluşan bu albümde Erdem Başer ve Nedim Ruacan konuk olarak kendisine eşlik etti.

Albümden First Spark of Evil’i buradan dinleyebilirsiniz;

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR