Amerika’da eserleriyle ve çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran David Welch’in son kitabı Propaganda, Power and Persuasion Türkçede yayımlandı.

Propaganda Güç ve İkna adıyla İnkılâp Kitabevi tarafından okuyucuyla buluşturulan bu kitapta propaganda çalışmaları ve pratikleri detaylı bir şekilde inceleniyor.

Kitabın konusu özetle şöyle;

“Propagandanın bu yüzyılın siyasetindeki önemi küçümsenmemelidir. Propagandaya ve onun kamuoyu üzerindeki varsayılan gücüne giderek daha fazla önem verilmesinin en açık nedeni, siyasal katılımın doğasını çarpıcı bir şekilde dönüştüren, genişleyen politika zeminidir.

‘Kamuoyu yönetimi’, geride bıraktığımız yüzyılda, savaşta ve barışta devletleri merkezi önemde meşgul etti. Bu kitaptaki makaleler dizisi, ‘kamuoyu yönetimi’ tekniklerinin izini Birinci Dünya Savaşı’ndan şu anda Afganistan’da süren çatışmaya ve WikiLeaks’in kurulmasına kadar sürüyor. Devlet liderlerinin ve devletleri adına faaliyet yürüten kamuoyu oluşturucuların nasıl da –ülke içinde ve dışında– halkın tutumlarını şekillendirmeye çalıştığını, bu doğrultuda medyayı kalpleri ve zihinleri kazanma hedefiyle donatma arayışında olduğunu açığa çıkarıyor. Kitap, bugün propaganda çalışmasının ve pratiğinin tarih tarafından şekillendirildiğine dair ikna edici deliller sunuyor.”

David Welch hakkında

Kent Üniversitesi Modern Tarih Bölümü’nde öğretim üyesi ve Savaş, Propaganda ve Toplum Merkezi’nin direktörüdür. Germany, Propaganda and Total War, 1914-1918 (2000) ve The Third Reich: Politics and Propaganda (2002) kitaplarının yazarıdır. Propaganda and Mass Persuasion: A Historical Encylopedia, 1500 to the Present (2003) kitabının iki yazarından biridir ve Jo Fox’la birlikte Justifying War: Propaganda, Politics and the Modern Age (2012) kitabının editörlüğünü yapmıştır. 2013’te British Library’de düzenlenen Propaganda, Güç ve İkna adlı serginin küratörlüğünü yapan isimlerden biridir ve elinizdeki kitabı haz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • EDEBİYAT

“Mimesis: Batı Edebiyatında Gerçekliğin Tasviri” Türkçede…

  • EDEBİYAT

Doğu Yücel’den yeni kitap: “Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam”

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Milli Kütüphane’deki 147 ton kitap, kilosu 15 kuruştan satıldı!