Michael Jackson hakkındaki çocuk istismarı iddialarını bir kez daha gündeme taşıyan “Leaving Neverland” (Neverland’i Terk Etmek) adlı belgeselin ABD Ve İngiltere’de gösterilmesinin ardından başlayan tartışmalar sürüyor.

BBC Türkçe’de yayımlanan yazı oldukça ilginç… Tartışmalar, Leaving Neverland belgeselinin gösterilmesiyle başlandı.

Yaklaşık dört saatlik belgeselde, Wade Robson ve James Safechuck, çocukluklarında Jackson tarafından tacize uğradıklarını öne sürdü.

Belgeselin yayınlanması, Jackson’ın mirası ve itibarına büyük zarar verdiği belirtiliyor.

DİNLEMEK DOĞRU MU SORUSU GÜNDEME GELDİ

Çok sayıda radyo istasyonu şarkıcının şarkılarını çalmama kararı aldı, hayranlarını şarkılarını sildiklerini açıkladı ve bazı yerlerde insanların Jackson’ın şarkılarını çalan mekanları terk ederek tepki gösterdikleri yönünde haberler geldi. Yönetmenliğini Dan Reed’in yaptığı bu belgesel, “Michael Jackson’ı dinlemeye devam etmek doğru olur mu” sorusunun sorulmaya başlanmasına yol açtı.

MAHKEME JACKSON’I SUÇSUZ BULMUŞTU

Belgeselde başlarından geçenleri anlatan 36 yaşındaki Robson ve 40 yaşındaki Safechuk, Jackson ile aralarında yaşandığını iddia ettikleri cinsel istismarın ilgili ayrıntılı ifadeler kullandı.

Her ikisi de çocukken Jackson’a “aşık olduklarını” hissettiklerini ve Jackson’ın da kendilerini çok sevdiğini düşündüklerini söylediler. Wade, Jackson’ın cinsel istismarının yedi yıl, Robson ise dört yıl sürdüğünü belirtti. Michael Jackson, 2005 yılında çocuk istismarı suçlamasıyla yargı önüne çıktı ve yapılan yargılama sonucunda suçsuz bulundu.

Jackson, Haziran 2009’da 50 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR