Can Bonomo son albümüne ismini de veren Ruhum Bela şarkısının klibi için ilk defa yönetmen koltuğuna oturdu. Şarkının söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Can Saban’a ait.

Kilyos’tan Maslak’a kadar İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında iki günde çekimleri tamamlanan klipte, Can Bonomo’nun müzisyen dostları, yakın arkadaşları, takipçileri ve çocuklar olmak üzere yaklaşık 100 kişi rol aldı.

Klip, Can Bonomo’nun küçüklüğünü canlandıran bir çocuk ile başlıyor.

CAN BONOMO: BİR AİLE PORTRESİ

Ruhum Bela klibi ile ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Can Bonomo, duygularını şu sözlerle anlattı:”5. albümümüz Ruhum Bela’ya adını veren şarkının klibinin çekimlerini tamamladık. İlk yönetmenlik sınavımı yıllardır beraber klip çektiğim, Murat Tuncel gibi başarılı bir görüntü yönetmeni, muazzam ekibi ve yakın dostlarımın yanında vermek benim için çok büyük bir şanstı. Klipte bizleri yalnız bırakmayan takipçilerimize ne kadar teşekkür etsem az. Aslında kısacık bir süreç içerisinde kocaman ve sonsuz bir anı inşa etmemize olanak sağlayan herkese teşekkür etmek isterim. ‘’Ruhum Bela’’ birbirini yakından tanımasa da aynı dili konuşan, aynı dertten muzdarip ve birbirini çok iyi anlayan kocaman bir ailenin portresi olarak Türkiye Müziği tarihinde yerini alıyor. Umarız izlerken bizim gördüklerimizi görür, bizim aldığımız keyfi alabilirsiniz.”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • KİTAP KÖSTEBEĞİ

Can Bonomo’nun yeni şiir kitabı: Şu Sevdalar Tevatürü yayımlandı