15. Bodrum Müzik Festivali tarafından verilen onur ödülünün ilk sahibi yurt içinde ve yurt dışında hem piyanist hem de besteci yönüyle bir dünya yıldızı haline gelen Fazıl Say oldu. 

Doğuş Grubu’nun ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek Doğuş ile Gelecek’ sosyal sorumluluk çatısı altında yer alan Bodrum Müzik Festivali, 15. Yılında Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenleri ağırlamaya devam ederken, kariyerinin henüz başında olan genç yeteneklere de desteğini sürdürüyor. Bodrum Müzik Festivali D-Marin Turgutreis’te; Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Fazıl Say’a Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nda eşlik ettiği konserle başladı. Fazıl Say’ın engin deneyimiyle, genç şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizminin birleştiği Açılış Konseri’ni 4 bini aşkın kişi izledi.

UMUT SENFONİSİ PRÖMİYER YAPTI

Festivalin Onur Ödülü, başlangıcından bugüne dek Bodrum Müzik Festivali’ne verdiği büyük destekle, Bodrum’un sanatsal açıdan tanınırlığına katkıda bulunan, gerek yurtiçi gerekse de yurtdışındaki kariyeriyle gururumuz olan piyanist Fazıl Say’a takdim edildi. Say, festivalin ikinci gününde de sahnedeydi. Bilkent Senfoni ile konser veren Say, yoğun bir çalışmanın ardından dinleyicileriyle buluşturduğu 4. Senfonisi “Umut”, Türkiye prömiyerini yaptı.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR