Beyoğlu Belediyesi, Dr. Mimar Sinan Genim’in “Beyoğlu’nda 6 Yapı 6 Öykü” sergisini sanatseverlerle buluşturdu.  Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılış törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Mimar Sinan Genim, Ressam Devrim Erbil gibi isimler katıldı. Serginin açılışında Beyoğlu Belediye Meclisinin aldığı karar ile Mimar Sinan Genim’e Türk mimarisine kazandırdığı eserlerden dolayı “Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı” verildi. Genim’e “Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı”nı Başkan Demircan takdim etti.

Demircan konuşmasında, Beyoğlu’nun kültürün ve sanatın merkezi olduğunu belirterek, “Beyoğlu kültürün, sanatın, mimarinin yaşayacağı önemli bir toprak parçası. Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin kalbi. Dolayısıyla Beyoğlu bizim kültürümüzün ve medeniyetimizin en önemli merkezlerinden biri ise buraya katkı yapan insanların sayesindedir. Dr. Sinan Genim sergilediğimiz bu işlerin yanı sıra fikren, zirken ve kalben her zaman bu şehrin yanında olmuştur, bizim yanımızda olmuştur ve tecrübelerini paylaşmakta tereddüt etmemiştir” dedi.

NARMANLI’NIN AŞAMALARINI ANLATIYOR

“Beyoğlu’nda 6 Yapı 6 Öykü” sergisi ile M. Sinan Genim’in Beyoğlu yerleşkesine kazandırdığı; Karaköy Fransız Geçidi (1978-1994), Pera Müzesi (2002-2005), İstanbul Araştırmaları Enstitüsü(2004-2005), Okmeydanı Okçular Tekkesi (2005-2012), Galatasaray Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi(2005-2011), Narmanlı Han(2014-2017) aşamalarını gözler önüne seriliyor. Sergi 8 Nisan 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

ARA GÜLER VE DEVRİM ERBİL’E VERİLMİŞTİ 

Beyoğlu’nun değerlerine katkıda bulunan kurum ve kişilere sembolik bir teşekkür niteliği taşıyan Beyoğlu Nişanı’nın ilki ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’e, ikincisi ise Ünlü Ressam Devrim Erbil’e verilmişti.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR