Dünyanın en önemli festivallerinden 70. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin bu yılki jüri başkanı belli oldu.  20 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek festivalin jüri başkanlığını bu yıl İngiliz aktör Jeremy Irons yönetecek.

71 yaşındaki Oscar ödüllü film ve tiyatro oyuncusu Jeremy Irons ayınladığı mesajda, “Berlinale, uzun zamandır hayran olduğum ve her zaman katılmaktan keyif aldığım bir festival. Jüri başkanı olmak benim için büyük bir zevk ve dikkate değer bir onur. Festival için Berlin’de olmak bana sadece o büyük şehri hatırlatmakla kalmayıp aynı zamanda festival tarafından seçilen bu yılki film üretimini izleme fırsatı ve ardından da jüri üyeleri ile değerlerini tartışma fırsatı verecek” dedi.

Jeremy John Irons kimdir?

Jeremy John Irons 19 Eylül 1948 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Tiyatro oyunları, müzikaller ve TV dizileriyle başladığı oyunculuğa sinemayla devam ediyor. Lolita (1997), Kafka (1991), Cennetin Krallığı (2005) gibi filmlerde rol alan Irons şu sıralar HBO dizisi “Watchmen”de oynuyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Ömer Koç koleksiyonundan 500 yıllık çini maşrapa çalındı

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Merve Kaçmış’ın intihar mektubu ortaya çıktı… “Ben yapmadım, masumum”

  • TELEVİZYON

Netflix’in Osmanlı dizisi Rise of Empires Ottoman’ın fragmanı yayınlandı