Türk pop müziğinin efsane ismi Aysel Gürel’in hayatı film oluyor.. Kızı Müjde Ar, Aysel Gürel’in hayatını konu alan Aysel-Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam isimli filmin senaryosunu bitirdiğini açıkladı. Filmi Çağan Irmak yönetecek…

2008 yılında kaybettiğimiz Türk pop müziğinin büyük ismi, efsane şarkıların mimarı Aysel Gürel’in hayatı film oluyor… Gürel’in kızı Müjde Ar, dün Brand Week İstanbul’a konuşmacı olarak katıldı. Müjde Ar, “Şimdi bir kere herkes biliyor ki ben Deli Aysel’in kızıyım. Yani başlangıcım o. Tiyatro kulislerinde, sandıkların içinde uyuyarak ve bütün klasik tiyatroları ezberleyerek geçti benim bütün çocukluğum. Yıldız Kenterler, Lale Moronoğulları aklına kim geliyor ise. Biz Fatihliyiz. Benim bütün çocukluğum Karagümrük’teki Aysu Sineması’nda geçti. Bilet kesen adamla aram iyiydi. Sabahtan akşama kadar sinema izlerdim. Dokuz, on bir yaşlarımda” dedi.

1 SENE İÇİNDE BİTMİŞ OLACAK

Müjde Ar, annesinin hayatını anlatan bir senaryo yazdığını da açıkladı. 3 yılda tamamlanan filmin senaryosunda sona geldiğini aktaran Müjde Ar, “Aysel-Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” adlı film projesi hakkında bilgi verdi: “3 yıldır senaryoyu yazıyorum. Geçen hafta Çağan Irmak aradı, ‘Aysel’i ben çekmeliyim’ dedi. Ben de ‘Film senindir’ dedim. 1 sene içinde bitmiş olacak.”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR