Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı olan Avi Avital, klasik müziğin önemli toplulukları arasında yer alan Cappella Gabetta ile Barok dönemden 20. yüzyıl müziğine kadar uzanan bir repertuvarla İş Sanat Konser Salonu’nda dinleyicileri ile buluşacak.

New York Times’ın “tutkulu ve karizmatik”, Haaretz Daily gazetesinin “Bir mandolinden bu çeşitlilikte melodiler duymayı asla hayal edemezsiniz… Enstrümanı üzerindeki ustalığı ve adanmışlığı nefes kesici…” şeklinde övgüyle söz ettiği Avi Avital, 8 yaşında mandolin çalmaya başladı. Hocası, Rus kemancı Simcha Nathanson’un kurduğu ve yönettiği gençlik orkestrasında çalmaya başlayan Avital, Kudüs Müzik Akademisi’nden mezun olduktan sonra Ugo Orlandi ile mandolin repertuvarı üzerine çalıştı. 2010 yılında Avner Dorman’ın mandolin konçertosundaki performansı ile Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı oldu.

Daha önce de Türkiye’deki sevenleriyle buluşan Avital bu kez İş Sanat Sahnesi’ne konuk olacak. Konseri, çağımızın önemli kemancılarından biri olan Andres Gabetta yönetiyor.

” 9 Ocak Çarşamba, saat 20.30’da İş Sanat’ta gerçekleşecek konseri ajandalarınıza not etmeyi unutmayın!

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR