Bu yıl 3. kez düzenlenen “Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali bu akşam düzenlenecek özel bir konserle başlıyor!

Yeni yıl etkinliklerine yine Klasik Müzik Festivaliyle başlayan Ataşehir, 4-12 Ocak tarihleri arasında klasik müziğin özel isimlerini sanatseverlerle buluşturacak.

“Bir Kitap, Bir Bilet” kampanyasına devam eden Ataşehir Belediyesi, festivali dinlemek için gelen herkesten bilet başına bir okunmuş kitap talep ediyor. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, hem Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara hem de “Bu Takside Kitap Var” projesine destek olunacak.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) düzenlenecek festivalin bu yılki konukları; Ametist Klarnet Beşlisi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Nüans, İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı ve Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası olacak.

Açılış konseri Ametist Klarnet Beşlisi’nden

Ametist Klarnet Beşlisi’nin 4 Ocak’taki açılış konseriyle başlayacak olan festivalde toplam 5 konser yer alacak. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından kurulan Ametist Klarnet Beşlisi, klarnet için yazılmış oda müziği repertuarını yorumlamak amacıyla çalışmalarına başladı. Yurt içinde ve yurt dışında birçok festivalde konserler veren Beşli, ülkemizde kendi alanında ilkleri gerçekleştiren örnek bir grup durumunda.

Festivalin diğer konserleri ise şöyle;

Program

AMETİST KLARNET BEŞLİSİ

Tarih: 04 Ocak Cuma – Saat: 20.00

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI

Tarih: 05 Ocak Cumartesi – Saat: 20.00

NÜANS

Tarih: 09 Ocak Çarşamba – Saat: 20.00

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI

Tarih: 11 Ocak Cuma – Saat: 20.00

ATAŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK ORKESTRASI

Tarih: 12 Ocak Cumartesi – Saat: 20.00

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR