Akbank Sanat, çağdaş sanatı desteklemek ve Türkiye’de sanat alanındaki gelişmeleri daha geniş kitlelerle paylaşırken bu alanda bir bellek ve kaynak oluşturmak amacıyla “Akbank Sanat-Konuşmaları 20-’21 başlıklı projeyi kurumun Youtube kanalında hayata geçiriyor.

Doç. Dr. Serhan Ada’nın içerik editörlüğünü üstlendiği ve Azra İşmen’le birlikte yürüttükleri proje Türkiye’de üretilen ya da dünyada üretilerek Türkiye’de uzantıları olan 20. ve 21. yüzyıl görsel sanat(lar)ına odaklanıyor.  Akbank Sanat’ın Youtube kanalında (https://www.youtube.com/AkbankSanat) başlayan video serisi, Seyhun Topuz, Günnur Özsoy, Simge Burhanoğlu, Ayşegül Sönmez, Haldun Dostoğlu, Komet, Deniz Artun ve Elmas Deniz konuşmaları ile başlıyor.

 

“Akbank Sanat Konuşmaları – ’20-’21”, tüm sanat izleyicileri ve meraklılarının yanı sıra, kültür ve sanat üretimi ile tüketiminin yoğunlaştığı İstanbul’un dışında kalan ve hatta yurtdışında bulunan sanat öğrencileri ve sanatseverlerin de izleyeceği bir dizi oluşturulması hedefini taşıyor.

Türkçe ve İngilizce’den oluşan videolar, Türkiye’de üretilen, gösterilen ya da alınıp satılan görsel/görüntü sanatlarının, öncelikle görme duyusuna hitap eden resim, heykel, yerleştirme gibi, maddeye biçim veren geleneksel/klasik sanatlar ile grafik sanatlar, animasyon, video gibi dijital sanat dalları ile fotoğraf ve performans sanatlarını içeren, en geniş kapsamıyla konu edilecekleri bir konuşmalar dizisinden oluşuyor.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR