Ahmet Ümit’in merakla beklenen yeni romanı Kırlangıç Çığlığı çıktı.

Kırlangıç Çığlığı geniş okur kitleleri tarafından okunan polisiye edebiyatın ustası Ahmet Ümit’ten yeni bir “Başkomser Nevzat” romanı!

Yüzbinlerce okur tarafından okunan ve çok sevilen Beyoğlu’nun En Güzel Abisi bir Başkomser Nevzat romanıydı. Ve içinde kentsel rantın, girift ilişkilerin, aşkın olduğu cinayetleri çözüyordu Nevzat. Kırlangıç Çığlığı’nda da çok zor bilmeceler var. 2012’de 12 cinayet işleyen bir seri katildir Körebe. Çocuk tacizcilerini öldürmüştür ve yakalanamamıştır. 2017’de bu cinayetler tekrar etmeye başlar ve “bizimkiler” ilgilenmeye başlar. Bizimkiler: Başkomser Nevzat, yardımcısı Komiser Ali ve kriminolog Zeynep.

Ahmet Ümit’in 300 bin adet ilk baskı adediyle okuyucunun karşısına çıkan son romanı, soluk soluğa bir polisiye olmasının yanı sıra, “Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem?” sorusunun ardına düşen büyük bir roman! Çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası, çocukluk denen dünyanın ne denli belirleyici olduğu, suçlu diye baktığımız insanların da aslında başkalarının günahlarını taşıdıkları…

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR