Ağustos ayında Başka Sinema seyircilerine son dönem Fransız Sineması’ndan kapsamlı bir seçki sunuyor.

2 Ağustos’ta vizyona giren François Ozon’un, 69. Berlin Film Festivali Jüri Büyük Ödüllü Yüzleşme / By the Grace of God’ın gösterimleri devam ediyor. 9 Ağustos’ta vizyona Fransız aktör ve yönetmen Louis Garrel’in yönettiği ve başrolünü Laetitia Casta ve Lily-Rose Depp ile paylaştığı Sadık Bir Adam / A Faithful Man giriyor. Film romantizm ve komediyi başarılı bir şekilde harmanlıyor.

FESTİVALLERİN ÖDÜLLÜ YAPIMLARI PROGRAMDA

Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux d’enfants filminden tanıtığımız Guillaume Canet’nin yönettiği ve başrolünde eşi Marion Cotillard’ın yer aldığı Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor / Little White Lies 2 ise 16 Ağustos itibariyle seyircinin karşısında olacak. Küçük Beyaz Yalanlar’ın devam filmi olan yapımda, ekip arkadaşlarının doğum günü için seneler sonra bir araya geliyor.

23 Ağustos’ta, İstanbul Film Festivali’nde Sinemada İnsan Hakları bölümünde yer alan Acele Baba Aranıyor / Adopt a Daddy zor bir iş başararak, çocuk bile olsalar mültecilerin Fransa’da çektikleri zorlukları esprili bir dille anlatmayı başarıyor ve izleyenlere daha güzel bir dünya yaratmak için umut veriyor. Filmde Türkiyeli oyuncu Melisa Sözen’i de başrolde izliyoruz.

Ayın son iki filmi ise 69. Berlin Film Festivali’nden En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere iki ödülle dönmüş olan Çin filmi Elveda Oğlum / So Long, My Sonve başrollerinde Call Me By Your Name ile herkesin adını duyduğunu Timothée Chalamet ve Elle Fanning’in olduğu New York’ta Yağmurlu Bir Gün / A Rainy Day in New York.

YAZ ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

Ağustos ayının en güzel etkinliklerinden biri 16 Ağustos tarihine kadar Ayvalık’ta gerçekleşiyor.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali bu sezon etkinliklerine erkenden başlıyor ve Ayvalık seyircisiyle erkenden buluşarak açıkhava gösterimlerinin tadını çıkarıyor. Açıkhavada Sinema etkinliğindeki filmlere: http://www.baskasinema.com/ayvalik-film-festivali/acikhavada-sinema.php adresinden ulaşabilir, biletlerinizi bu linke tıklayarak alabilirsiniz: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/207651525/TURKIYE/tr .

İstanbul’daki seyircilerimiz içinse UNIQ Açıkhava Film Festivali ve Bomontiada’da düzenlenen Açıkhava film gösterimleri devam ediyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • SİNEMA

The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese konuştu… “Filmi telefondan izlemeyin”