11 Ekimde vizyona giren, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı “7. Koğuştaki Mucize” 3. Haftadır Box Office listesinde ilk sırada yer alıyor. Vizyondaki macerası devam eden 7. Koğuşta Mucize Türkiye’de son 30 yılda en çok izlenen 20. film unvanını aldı.

7. Koğuşta Mucize şu ana kadar (3 hafta 3 gün) 3 milyon 654 bin 710 kişi tarafından izlendi, 63 milyon 482bin TL hasılata ulaştı. 7. Koğuşta Mucize 3. Hafta içi seyirci rekorunu da (51 bin 796) kırdı.

Yönetmen koltuğuna Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu film, kızını her şeyden çok seven, masum ve saf bir babanın adalet arayışını konu alıyor. Güney Kore yapımı “Miracle in Cell No. 7” adlı yapımdan uyarlanarak hazırlanan filmin senaryosunu Kubilay Tat kaleme aldı.

7. KOĞUŞTA MUCİZE NEREDE ÇEKİLDİ?

Süpervizörlüğünü Özge Efendioğlu, yapımcılığını ise Lanistar Media ile Motion Content Group’un üstlendiği filmin çekimleri Muğla ve Beykoz Kundura’da özel olarak kurulan platoda gerçekleşti.

7. KOĞUŞTA MUCİZE’NİN OYUNCU KADROSU

“Çukur” adlı dizideki karakteriyle seyircilerin beğenisini kazanan Aras Bulut İynemli’nin başrolde olduğu yapımın oyuncu kadrosunda; Nisa Sofiya Aksongur, İlker Aksum, Mesut Akusta, Yıldıray Şahinler, Yurdaer Okur, Sarp Akkaya, Deniz Baysal, Deniz Celiloğlu ve Celile Toyon yer alıyor.
Hasan Özsüt’ün imzasını taşıyan filmin müzikleri de Prag Filarmoni Orkestrası tarafından kaydedildi.

7. KOĞUŞTA MUCİZE FİLMİNİN KONUSU NE?

Dram türündeki filmin hikayesi, özetle şöyle:

“1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları, adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir.”

Filmin başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli galada şöyle konuşmuştu: “Güzel bir hikayeye imza attığımız düşünüyorum, bunun içinde olduğum için gurur duyuyorum. Uzun provalar yaptık. Uzun bir prova süreci geçirdik. Öncesinde çok heyecanlıydım, çekerken evet çok gidiyor… Bitirdiğimizde iyi ki yaptığımız dediğim bir işe imza attık. Çok heyecanlıyız. Karakterle ilgili şöyle diyebilirim.  Bir umut, bir dayanışma hikayesi anlatıyoruz. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi görücüye çıkıyoruz”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • SİNEMA

Film Festivalleri Değerlendirme Kurulu’ndan Altın Portakal açıklaması

  • SİNEMA

Yılın en çok izlenen filmleri açıklandı! İşte Türkiye’de bir yıl boyunca en çok izlenen 10 film…