ozgurkapak

Bu hafta vizyona 5 film girdi. Çekimlerinin başladığı günden beri takipte olduğumuz Ali Baba ve 7 Cüceler de bu haftanın vizyon filmleri arasında. Bir diğer merakla beklenilen film olan, yönetmenliğini Erhan Güleryüz’ün yaptığı ve başrollerde son dönemlerde adından epey bahsettiren Tuğçe Kazaz’ın olduğu İçimde Akan Nehir de salonlarda izleyicisini bekliyor. Yerli yapımların yanı sıra çoğumuzun çocukluk kahramanı da yine bu hafta beyaz perdede olacak. Snoopy ve Charlie Brown 3 boyutlu animasyon film olarak sevenleri ile hasret gidermeye geliyor.

Cannes’dan misafirimiz var…

Bu hafta vizyona giren filmlerden Hayal Ülkesi Cannes Film Festivali’nden iki ödülle ayrılmış bir film. 2014 Cannes Fipresci Ödülü ve Belirli Bir Bakış Un Certain Regard Ödülü sahibi film aynı zamanda  bu yılki Argentina Sinema Yazarları Birliği Ödülleri’nden En İyi Görüntü Film Ödülü ile dönmüş.

Hayal Ülkesi

Hayal Ülkesi, bir yüzbaşının zamanın ötesinde, geçmişin kaybolup, geleceğin anlamsızlaştığı bir yere götüren bir arayışının hikâyesi. 1882’de, yerli halka karşı soykırım harekâtı sırasında Patagonya’da bir ileri karakoldayız. Danimarkalı yüzbaşı Gunnar Dinesen’in 15 yaşındaki kızı Ingeborg genç bir askere tutulup evden kaçınca, yüzbaşı Dinesen genç çifti bulmak için tekinsiz ve tehlike dolu düşman bölgesine girmeyi göze almaya karar verir.

Arjantinli yönetmen Lisandro Alonso’nun yönettiği filmin başrollerinde Viggo Mortensen ve Ghita Nørby yer alıyor.

Yerli film kuşağı

Vizyonda bu hafta 2 yerli yapım film var. Cem Yılmaz’ın Ali Baba ve 7 Cüceler’i ve Erhan Güleryüz’ün İçimde Akan Nehir’i yerli film sevenlerinin beğenisine sunuluyor.

Alibaba ve 7 Cüceler

Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar.

Oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz filmografisinin hem yazıp hem yönettiği 4. film olma özelliğindeki  Ali Baba ve 7 Cüceler’de seyirciyi yine ilginç bir hikaye bekliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yılmaz’a Zafer Algöz, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin, Çetin Altay, Irina Ivkina eşlik ediyor.

İçimde Akan Nehir

Hazar Kafkas yıllar sonra ağır sağlık sorunlarıyla ve beş parasız olarak döndüğü kasabasında hayatının muhasebesini yapmaktadır. Babasından kalan evin satışıyla ya yıllardır göremediği oğlunun geleceğini garanti altına alacak ya da ummadığı anda aşkı bulduğu Nehir’in ölmek üzere olan kızının hayatını kurtaracaktır.

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz’ün senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği, İçimde Akan Nehir´de Güleryüz´e, Tuğçe Kazaz, Nursel Köse ve Hasan Kaçan gibi isimler eşlik ediyor.

Yabancı kontenjanında bu hafta

Snoopy ve Charlie Brown Peanuts Filmi 3D animasyon severleri beklerken Kurt Baskını’ da savaş ve gerilim tutkunlarına ilaç gibi geliyor.

Kurt Baskını

Film, bir kurt sürüsünün vahşi saldırısına uğrayan ailenin sürüden kurtulmak için verdiği savaşın gerilim yüklü ve korku dolu şaşırtıcı hikâyesini anlatıyor. Bir çiftlik evinde konaklayan Wilson ailesi, bir gece çiftliğin içine sızmayı başaran vahşi bir kurt sürüsünün ürkütücü ve kanlı saldırılarına maruz kalırlar. Geceyi atlatmaları için birlik olup kurtlarla mücadele ederek mutlaka hayatta kalmak zorundadırlar.

Yönetmenliğini Nick Robertson’ın üstlendiği filmin senaryo koltuğunda Evan Randall Green oturuyor. Korku ve gerilimin hakim olduğu Kurt Kapanı filminin başrollerinde Anna Lise Phillips, Jack Campbell, Kieran Thomas McNamara ve Katie Moore yer alıyor.

Snoopy ve Charlie Brown Peanuts Filmi

Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus ve Peanuts çetesi, 3 boyutlu halleriyle beyazperdeye geliyor. Charlie Brown, en iyi arkadaşı olan Snoopy ile birlikte, baş düşmanı Kırmızı Baron’u alt etmek için bir yolculuğa çıkıyor.

Filmin yönetmen koltuğundaysa Horton ve Buz Devri: Kıtalar Ayrılıyor filmleriyle, animasyon maratonuna iyiden iyiye ısınan yönetmen Steve Martino yer alıyor. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Noah Schnapp, Bill Melendez, Francesca Capaldi isimlerini görmek mümkün…

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR