Cazkoliklere müjde! Zorlu Performans Sanatları Merkezi tarafından 3.’sü gerçekleştirilen PSM Caz Festivali, bu hafta başlıyor.

Her müziğin caz festivali” mottosuyla yola çıkan festivalin bu haftaki konukları arasında Sibel Köse’nin muhteşem vokaliyle eşlik edeceği Kürşad Deniz Trio; romantik sesiyle efsaneleşen müzisyen Enrico Macias; yerli sahnenin genç yeteneklerinden Ozan Musluoğlu Quartet; sinematik bir müzik şöleni yaşatacak Dead Combo; büyüleyici performansıyla Madeleine Peyroux; Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Ercüment Orkut’un triosu; trip-hop fırtınası estirecek Morcheeba; modern halk ozanı Estas Tonne; piyano ve vurmalı çalgılar ustası Roderic ve tekno gurusu French 79; günümüzün en önemli bestecilerinden biri olarak işaret edilen Terry Riley ve oğlu Gyan Riley yer alıyor. Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğu’nun ortak girişimleriyle düzenlenen Dutch Ding-a-Dong Festival, Hollanda’nın alternatif seslerinden Canshaker Pi ve Figgie’yi ağırlıyor. Turkcell Platinum Sahnesi, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Bulutsuzluk Özlemi’nin “Yaşamaya Mecbursun” başlıklı performansıyla, PSM’nin sevilen müzikal prodüksiyonlarından Damdaki Kemancı’yla ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu oyunu Hayal Çalan Cadı’yla sanatseverlerle buluşuyor. Sevilen parti serisi Thug Life’ın 9. edisyonu Studio’da gerçekleşirken; Çok da Fifi Hatunlarstand up şovuyla touché’de kahkaha tufanı yaşatmaya geliyor. 

1 Haziran’a kadar sürecek festival programı hakkında detaylı bilgi; http://www.zorlupsm.com/tr/eventpage/psmcazfestivali adresinde.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR